Päťdesiatnik odbehol maratón za tri a pol hodiny: Po celý čas však fajčil!

bežci

Päťdesiatročný bežec z Číny si na zdravý životný štýl zrejme nepotrpí (Zdroj: Unsplash/Miguel A Amutio )

#Spájaš si šport so zdravým životným štýlom? Ak áno, určite nie si jediný, no čínsky bežec prezývaný Strýko Chen podobný názor zrejme nezdieľa. Na internete sa stal virálnym vďaka tomu, že počas pretekov fajčí jednu cigaretu za druhou. A stále pritom dosahuje slušné výsledky. Ako informuje Daily Mail, najnovšie odbehol 42 kilometrovú trať za tri hodiny a 28 minút.

S cigaretou na maratón

Päťdesiatročnému bežcovi z Číny sa dostalo pozornosti po tom, čo sa na čínskej sociálnej sieti Weibo objavila fotografia, ako počas maratónu Xin’anjiang fajčí. Organizátori po maratóne zverejnili aj Chenovo umiestnenie. Fajčiaci atlét skončil spomedzi 1 500 účastníkov na úctyhodnom  päťstosedemdesiatom štvrtom mieste.

Nebolo to prvý krát, čo si Strýko Chen počas pretekov zapálil. S cigaretou bol odfotený aj počas maratónov už v rokoch 2018 a 2019. Nevyzerá to ale tak, že by sa jeho výkony pod vplyvom fajčenia zhoršovali. Stále si drží čas na úrovni okolo troch a pol hodín, dokonca sa po pár minútach zlepšuje. Chen sa takisto zúčastňuje aj ultramaratónov. Jeden z nich mal dĺžku 50 kilometrov, ďalší trval dvanásť hodín. To, či fajčil aj v týchto prípadoch, nie je známe.

Inokedy si nezapáli

Ťažko tiež povedať, čo presne Chena vedie k tomu, aby si počas pretekov zapálil. Možno poznáš niekoho, kto by tri a pol hodiny bez cigarety skrátka nevydržal, no podľa Running magazine Chen zrejme fajčí jedine vtedy, keď behá.

Reakcie na netypický športovcov zvyk boli rôzne. Zatiaľ čo niekto obdivoval jeho schopnosti, našlo sa aj dosť kritikov. To, že Chen popri fajčení maratón nielen že odbehol, ale dosiahol aj dobrý čas, je nepochybne pôsobivé. Otázne však je, ako to vnímajú ďalší bežci. Tí totiž s najväčšou pravdepodobnosťou nemajú záujem vdychovať počas maratónu cigaretový dym.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame