Parkour v meste, ktorý je skutočne život ohrozujúci: Famózny športovec predviedol lahodu pre oči v zatopenom meste

Alexander Titarenko a jeho skok z veže

Alexander Titarenko a jeho skok z veže (Zdroj: Red Bull Content Pool/Nuri Yilmazer)

#Asi všetci sme niekedy v živote obdivovali zdatných športovcov, ktorí svojou vytrvalosťou a fyzičkou dokázali pre nás, bežných smrteľníkov, priam nemožné veci. Medzi takéto športy je rozhodne potrebné zaradiť aj parkour, pretože, buďme úprimní, mnoho z nás zakopne už len o obrubník.

Sledovať svoj odraz v zrkadle pre nich nabral nový rozmer: Hviezdy BMX vytvorili neskutočný zážitok na unikátnej dráhe

Práve preto je skutočne obdivuhodné, keď sa niekto dokáže dostať do niekoľkometrovej výšky dvomi skokmi či preskočiť z jednej budovy na druhú. Ich vzdialenosť je pritom v mnohých prípadoch smrteľná. Alebo ako je tomu aj v tomto prípade, s odvahou skákať po historických múroch starého mesta, ktoré zrejme nemajú najstabilnejšiu statiku.

Alexander Titarenko a jeho preskok mezdi budovami (Zdroj: Red Bull Content Pool/Nuri Yilmazer)

Kulisu pre vytvorenie jedinečnej šou tvorilo mesto Halfeti, ktoré sa nachádza v Turecku. Fantázii sa pri meste ukrytom pod vodou medze nekladú a je veľmi jednoduché predstaviť si, ako si v historickej vežičke prečesáva svoje dlhé vlasy Rapunzel, alebo niekde spí ukrytá Šípková Ruženka.

Alexander Titarenko a jeho preskok medzi budovami
Alexander Titarenko a jeho preskok medzi budovami (Zdroj: Red Bull Content Pool/Nuri Yilmazer)

Jediná postava z iného sveta, ktorá v tomto meste v súčasnosti kraľovala bol však neuveriteľný Ukrajinec, Alexander Titarenko. Pri sledovaní jeho počinu na kulise mesta, niekedy skutočne zastane srdce, pretože sa všade vrhá s vervou a oduševnením.

Týchto chalanov nič nezastaví: Najväčší tobogán na svete premenili na skateboardovú dráhu

Celé video začína zoskokom z turistickej lode a kým loď obopláva mesto, Alexander sa cezeň dostane svojimi bláznivými kreáciami. Alexander sa o jedinečnom zážitku vyjadril takto: „ Bol som skutočne unesený jedinečnou historickou štruktúrou mesta, ktorá ma inšpirovala. Bol som naozaj šťastný, že som doň mohol nahliadnuť a vidieť ho z úplne inej perspektívy. Takáto možnosť sa naskytne skutočne len malému počtu ľudí. “

Zdroj: Red Bull Content Pool, wikipedia.org
Odporúčame