Kryptomeny budú bežnou súčasťou života: Pandémia nimi neotriasla, hovorí šéf slovenského krypto startupu

Juraj Forgács (zdroj foto: Fumbi)

#Uvažoval si niekedy o investovaní do kryptomien, ale nevieš kde začať? Prinášame ti tri otázky a tri odpovede na bežné otázky, ktoré zaujímajú veľké množstvo z nás. Odpovedá na ne Juraj Forgács, výkonný riaditeľ slovenského startupu Fumbi, ktorý sa venuje práve investícii do kryptomien.

Oplatí sa investovať aj v čase pandémie a aký je váš predpoklad o hodnote kryptomien v budúcnosti povedzme v horizonte desiatich rokov?

Vždy je výhodnejšie nakupovať pri poklesoch cien a pandémia nie je výnimkou. Treba však postupovať so zvýšenou opatrnosťou a skutočne investovať takú sumu, akú si môžeme dovoliť. Podľa nás sa kryptomeny stanú bežnou súčasťou finančného sveta a očakávame ich masívny rast až v desaťnásobkoch. Ani pritom však netreba zabúdať, že všetko nové so sebou nesie riziko neznámeho a najvážnejšie riziká sú práve tie, ktoré nepoznáme.

Aký je pomer vkladu a výnosu v súčasnosti?

Ľudia, ktorí investovali pri marcovom poklese by teraz mali zisk okolo 134 %. Je ale potrebné pochopiť, že Fumbi a ani nikto, kto ponúka investovanie do kryptomien nevie zaručiť istý výnos. Vo Fumbi sa na investovanie do kryptomien pozeráme ako na dlhodobú investíciu. Občasné výkyvy sú z dlhodobého hľadiska zanedbateľné ale môžu byť nepríjemné, a preto je potrebné pristupovať k investovaniu s opatrnosťou.


Nakupovať a držať kryptomeny môžeš aj ty, napríklad prostredníctvom slovenskej spoločnosti Fumbi.


Ako funguje samotný proces investovania vo Fumbi od úplného začiatku a koľko peňazí treba do toho investovať, resp. čo odporúčate začiatočníkom?

Investovanie s Fumbi je veľmi jednoduché a pripomína váš internet banking. Prvotná registrácia vyžaduje len váš email a vytvorenie hesla. Následne sa ocitnete vo Fumbi profile. Tu máte možnosť zvoliť si ako pošlete prostriedky do Fumbi – bankový účet alebo PayPal, neskôr pridáme aj platbu kartou. Akonáhle prídu prostriedky k nám, zahájime potrebné kroky k pripísaniu kryptomien. To môže trvať 1 – 2 pracovné dni. Keď sú kryptomeny spracované, tak ich pripisujeme do vášho profilu. Ak nemáte s kryptomenami žiadnu skúsenosť, tak Fumbi môžete vyskúšať už s investíciou od 50 €.

Fumbi predstavuje bezpečnosť a jednoduchosť pre každého, kto chce začať s investovaním do kryptomien. Máme široké portfólio top 25 kryptomien, ktoré sú riadené jedinečným Fumbi Algoritmom.

Chceš investovať do kryptomien? Vyskúšaj to s Fumbi!


Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Fumbi.

Odporúčame