Hľadáš ostrov, kde zažiješ príjemnú a pokojnú atmosféru? Na týchto miestach sa ti to určite podarí!

Niektoré obľúbené destinácie sú síce plné, v iných trpia obyvatelia požiarmi, no ak si vyberieš jeden z týchto skrytých ostrovov, zvládneš si oddýchnuť a načerpať energiu! (Zdroj: Freepik/svetlanasokolova)

#Letné voľno ubieha závratnou rýchlosťou a ty si ešte stále nestihol dovolenku? Stále je čas to napraviť! Ak túžiš po destinácií, ktorá bude viac menej zívať prázdnotou aj uprostred sezóny, nie je to nemožné… Niektoré obľúbené destinácie sú síce plné, v iných trpia obyvatelia požiarmi, no ak si vyberieš jeden z týchto skrytých ostrovov, zvládneš si oddýchnuť a načerpať energiu! 

Waddenské ostrovy – Holandsko

Waddenské more je priam centrom prílivových bahnísk. Okrem iného, je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Zažiť tu môžeš vodné adrenalínové športy, ako napríklad kiteboarding a surf rafting. Pláž zas ponúkajú možnosť jazdy na koňoch či jogu v príjemnom prostredí.

Ak túžiť zažiť tento divoký život, zamier na ostrovy Wadden, Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland a Schiermonnikoog. V tejto lokalite nájdeš aj tisíce živočíchov, ktoré stoja za vyhľadanie.

Ako bonus si môžeš užiť pešiu turistiku v blate. V prípade, že si dobrodruh, tak budeš mať exkluzívny zážitok. Nie je totiž ničím nezvyčajné, ak sa budeš bahnom brodiť až po pás!

Portland – Anglicko

Tento polostrov je spojený s pevninou rozsiahlou plážou Chesil. Je súčasťou Jurského pobrežia a tiež je zapísaný v svetovom dedičstve UNESCO. Nájdeš tu mnohé skalnaté vápencové útesy, odľahlé zátoky či nezabudnuteľné výhľady.

Pre aktívnych dovolenkárov je v ponuke možnosť pozrieť si pamiatky. Cestou si môžeš v Portland Bill vychutnať tradičný cream tea (čaj s koláčikmi).

Pokiaľ si vášnivý horolezec, určite si do batožiny prihoď výstroj. Ak sa rozhodneš zdolať tamojšie drsné podmienky na skalách, určite sa ti zíde. Ak ťa fascinujú operence, na svoje si prídeš na juhu ostrova, kde to doslova hemží tisíckami vtákov.

Egadské ostrovy – Taliansko

Túžiš po samote a príjemnom teplom mori? V tom prípade sú Egadské ostrovy pre teba jasnou voľbou. Tri nenápadné ostrvy, ktoré ležia pri západnom pobreží Sicílie, ti určite poskytnú to, čo počas ideálnej dovolenky hľadáš!

Po nasávaní atmosféry na Favignane sa môžeš vydať na Levanzo, aby si si prezrel prehistorické jaskynné maľby. Ak si skôr tím milovníkov turistiky, mal by si sa vrhnúť skôr do kopcovitého Marettima.

Barra – Škótsko

Hoci je Barra malý ostrov, jeho príroda je neskutočne bohatá. Rozhodne je toho toľko, čo môžeš zažiť a vidieť! Ostrov láka návštevníkov na krajinu posiatu divokými kvetmi, kamenisté lúky a rozsiahle pláže s bielym pieskom.

Čas môžeš stráviť aj pozorovaním delfínov, jazdou na morskom kajaku alebo hraním golfu na jednom z najkrajších ihrísk v Spojenom kráľovstve.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame