Naháňa ti hrôzu vraždiaca bábika Chucky? Tento ostrov je plný podobných hračiek

Ľudia, ktorí ho navštívili dokonca tvrdia, že videli, ako sa bábiky hýbu, hýbu očami alebo si niečo medzi sebou šepkajú (Zdroj: Instagram/iamspookypooky)

#Považujú ho za jedno z najdesivejších miest na svete. Reč je o mexickom Ostrove bábik, ktorý mnohým naháňa hrôzu. Ľudia prichádzajú stále s novými a novými konšpiračnými teóriami, vďaka ktorým mnoho z nich uverilo, že je ostrov nebezpečný. Spájajú sa s ním aj ďalšie mýty a povery, dokonca aj dve záhadné úmrtia!

Hrôza neďaleko Mexika

Nenápadný ostrovček, ktorý ukrýva hororové pozadie. Nachádza sa na ňom kopec plastových bábik, ktoré sú tak trochu zmrzačené. Niektoré sú len špinavé, iným chýbajú časti tela. Pôvod tejto šialenej, ale lákavej atrakcie je doposiaľ neznámy.

Ak si dobrodruh a budeš neďaleko hlavného mesta Mexika, Mexico City, určite ťa bude toto miesto lákať. Nachádza sa len pár kilometrov na juh od metropoly. La Isla de las Muñecas (v preklade Ostrov bábik) je však niečo, čo by si ani nemal chcieť zažiť…

Špeciálny ostrov

Väščina ostrovčekov v Mexickom údolí vznikla za nejakým účelom, ktorý je zväčša prospešný pre krajinu. Spomínaný ostrov je však vyslovene domovom pre zbierku plastových mŕtvol, ktoré chodia obdivovať stovky turistov. Časti bábik tu nájdeš doslova voľne pohodené v prírode – visia zo stromov, sú napichnuté na kolíkoch alebo rozhádzané po celom ostrove. Kladieš si otázku, kto by niečo také urobil?

Začalo to jednou bábikou

Približne pred 100 rokmi patril ostrov istému Donovi Julianovi Santanovi Barrerovi, ktorý tam žil. Podľa legendy sa traduje, že raz našiel na brehu telo mŕtveho dievčaťa, ktoré už nedokázal zachrániť. „Hneď na druhý deň z miesta, kde sa dievčina utopila, vylovil plastovú bábiku. Myslel si, že patrila dievčatku, tak ju zavesil na strom ako pamiatku. Zároveň mala slúžiť ako talizman na odháňanie zlých duchov, “ uvádza magazín ABC Nyheter, ktorý čerpá z legendy.

Na ďalší deň mal Barrera objaviť ďalšiu bábiku v presvedčení, že sa tam vrátil duch dievčatka, ktoré ho chce strašiť. Nakúpil ďalšie bábiky, ktoré rozmiestnil po ostrove s nádejou, že mŕtve dievčatko nájde pokoj. V priebehu niekoľkých rokov sa to však nestalo.

 

Aký ho postretol osud?

Za majiteľom ostrova chodili na návštevu rodinný príslušníci. Až raz, keď prišiel jeho synovec, objavil svojho strýka mŕtveho. Presne na tom istom mieste, kde Barrera objavil malé dievčatko…

Dnes je ostrov dostupný pre turistov, no naďalej pôsobí hrôzostrašne. Ľudia, ktorí ho navštívili dokonca tvrdia, že videli, ako sa bábiky hýbu, hýbu očami alebo si niečo medzi sebou šepkajú. Že by sa v Mexiku objavila kolónia príbuzných hororovej bábiky Chucky?

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame