Strašidelný objav, ktorý vyplavilo more: Toto by si nechcel na pláži nájsť ani omylom!

Čo je príčinou tohto šokujúceho nálezu? (Zdroj: Freepik/wirestock)

#Asi by ťa prekvapilo, keby si počas pokojnej dovolenkovej prechádzky popri pobreží mora našiel chodidlá, ktoré kedysi patrili človeku. Na pláži kanadského ostrova je to mrazivou realitou už od roku 2007. Nenápadné staré topánky, ktoré vyplaví more, ukrývajú kúsky ľudských končatín. Turistom i miestnym naháňajú hrôzu. Čo je príčinou tohto šokujúceho nálezu?

Takmer 17 rokov

Od roku 2007 sa na pokojnej pláži kanadského ostrova Jedediah dejú mysteriózne veci. V auguste spomínaného roku prekvapilo (vtedy len) 12-ročnú dievčinu niečo, na čo nezabudne do konca života. Vyplavená teniska ukrývala ľudské pozostatky!

Pár dní po incidente sa na ďalšom ostrove objavilo vyplavené chodidlo s úplne inou topánkou. Prípadom sa začali zaoberať aj zložky, pretože nebola žiadna možnosť, že by obe nohy patrili jednej osobe – nielen že mali iné topánky, ale obe boli pravé…

Udalosti neprestávali

Do minulého roka kompetentní evidovali až 24 prípadov takéhoto nechutného nálezu. Sališské more naposledy „pripravilo prekvapenie“ ľuďom v júli minulého roka. Samozrejme, za tie roky vzniklo mnoho teórií – niektoré hovoria o vojne gangov, iné upustili uzdu fantázie a jav pripisujú na konto mimozemšťanov či utajených experimentov na ľuďoch.

„Obdržali sme dosť zaujímavé telefonáty. O sériových vrahoch, prepravných kontajneroch plných migrantov ležiacich na dne oceánu, o mimozemšťanoch…“ uviedla pre National Geographic antropologička Laura Yazedijanová.

Rôzne DNA

Odborníci si z nálezu ťažkú hlavu nerobia. Po identifikácii DNA sa prišlo na to, že z 9 chodidiel sa dalo identifikovať až 7 rôznych ľudí. Jeden z prípadov je dokonca z 80. rokov, pričom pozostatky sa našli až v roku 2011. Tak ako aj pri ostatných, ani pri ňom sa nenašli žiadne stopy násilnej smrti. Obhliadajúci tvrdia, že ani jedno z chodidiel nebolo odseknuté.

Pri niektorých prípadoch je v súčasnosti už objasnené, že išlo samovraždu alebo nehodu. Konšpiráciu o praktikách gangov polícia označila ako nepravdepodobnú. Prečo sa ale neustále objavujú nejaké pozostatky?

Vedecké vysvetlenie

Pozostatky nebožtíkov sú schopné plávať alebo sa potopiť. Ak klesnú ku dnu mora či oceánu, chladná voda ich dokáže mumifikovať – spomalením rozkladu sa niektoré tkanivá môžu „zavoskovať“, čo sa pravdepodobne stalo aj v prípade nájdených nôh.

Časti končatín ale môžu byť (s pomocou živočíchov) uvoľnené a vďaka ľahkej topánke sú vynesené na hladinu aj so zvyškom nohy.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame