V opustenom parku pracujú zadarmo: Zamestnanci sú už celé mesiace bez príjmu, bizarná zmluva im nedovolí odísť

Kvôli bizarnej zmluve sa musia o opustený zábavný park stále starať zamestnanci (Zdroj: Unsplash/Maggie Yap)

#Opustené miesta, ktoré boli kedysi plné života, majú pre mnohých stále isté čaro. Zatiaľ čo niektoré z týchto miest vo svojich návštevníkoch vyvolávajú určitú nostalgiu, iné môžu pôsobiť priam strašidelne. Ako ideálne miesto, na ktorom by sa pokojne mohol odohrávať nejaký hororový film, si určite môžeš predstaviť aj taký opustený, schátraný zábavný park. Ako ale píše Ladbible, o španielskom parku Tivoli World to neplatí. Hoci je už dlhú dobu zatvorený, stále je totiž v ukážkovom stave a to vďaka jeho (niekdajším) zamestnancom, ktorí tu zažívajú celkom iný druh hororu.

Pracovná zmluva, akú by si nechcel

Zábavný park Tivoli World nachádzajúci sa v španielskom meste Benalmádena otvorili ešte v sedemdesiatych rokoch minulého storočia a niekoľko desaťročí ho navštevovali turisti z celého sveta. Následkom pandémie a s ňou súvisiacich opatrení sa ale všetko zmenilo. Tak, ako drvivá väčšina miest, na ktorých sa stretáva väčšie množstvo ľudí, aj Tivoli World musel ostať dočasne zatvorený.

Po lockdowne sa jeho prevádzka síce obnovila, no nie na dlho. Len po pár mesiacoch Tivoli World svoje brány zatvoril opäť, tentokrát ale definitívne. Na mieste tak zostal stáť kompletne vybavený zábavný park, na ktorého fungovanie skrátka neboli peniaze.

Možno by si očakával, že park získa nového majiteľa, alebo ho zbúrajú, no nič z toho sa nestalo. Ak by si sa v Tivoli World ocitol, jediná vec napovedajúca tomu, že je opustený, by bola neprítomnosť návštevníkov. Zábavný park je totiž stále vo výbornom stave, nakoľko sa oň starajú jeho niekdajší zamestnanci. Nevedie ich však k tomu nekonečná láska k bývalému pracovisku, ale bizarná zmluva.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Diario SUR (@diariosur)

Začarovaný kruh

Zamestnanci si podľa zmluvy nemôžu počas pracovného pomeru s Tivoli World hľadať novú prácu a to ani v dobe, kedy je park zatvorený. Takáto podmienka by možno dávala istú logiku v čase, kedy bol park zatvorený dočasne, no keďže po jeho krachu zamestnanci neboli oficiálne prepustení, zmluvou sú viazaní stále. Ak by sa teda rozhodli len tak odísť, nemali by nárok na dávky v nezamestnanosti, no kým sú zamestnancami Tivoli World, inú prácu si hľadať nemôžu.

Niektorí zamestnanci sa teda rozhodli, že budú v robote pokračovať tak, akoby sa nič nestalo. Hoci sú už dlhé mesiace bez príjmu, stále denne prichádzajú do práce a vykonávajú svoje niekdajšie povinnosti.

„Stále sú tu atrakcie, mnoho metrov elektrických káblov a takisto vybavenie minibarov a zmrzlinových stánkov,“ povedal jeden zo zamestnancov, Juan Ramon Delgado.

„Desať mesiacov sme nedostali výplatu, no zároveň nemôžeme robiť nič iné, kým máme zmluvy. Takáto situácia je neudržateľná“.

„Napriek tomu, že nemáme príjem, robíme to, čo vieme, najlepšie, ako sa dá,“ dodal.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa SC Villa (@villa11111)

<script>

Sleduj náš TikTok

 

Zdroj: hashtag.sk, Ladbible.com
Odporúčame