VIDEO Ako z tvojej najhoršej nočnej mory: Opustená psychiatria pri Žiline naháňa hrôzu už z diaľky

Obrázok od Alexander Fradellafra z Pixabay

#Názov Bytčica ti pravdepodobne nič nehovorí, teda, ak náhodou nie si zo Žiliny. Ide totiž o jej mestskú časť, ktorá dýcha poriadnym kusom histórie. Nachádza sa tu barokový kaštieľ z polovice 18. storočia, klasicistický kaštieľ z roku 1844, budova bývalého klasicistického majera a klasicistický rímskokatolícky Kostol svätého Imricha z roku 1844.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

K Žiline patrí toto územie len od roku 1970. V Bytčici bola okrem iného umiestnená aj psychiatrická klinika. A práve na tú sa dnes pozrieme vďaka YouTube kanálu pištaUrbex. Ako píše sám autom videa, kaštieľ je z polovice 18. storočia a bol majetkom Nemocnice s poliklinikou v Žiline, ktorá ho odpredala. Je neobývaný a chátra.

„Pod kaštieľom sa nachádza priestranný, ale neudržiavaný park. V dolnej časti parku bolo postavené psychiatrické oddelenie žilinskej nemocnice, ktoré sa v máji 2009 presťahovalo do NsP v Žiline. Psychiatrické oddelenie existovalo v Bytčici približne 50 rokov. V kaštieli bola pôvodne umiestnená časť psychiatrického oddelenia a pre nemocnicu začalo slúžiť už od roku 1920 ako detská nemocnica.“

Pišta toto miesto preskúmal naozaj dôkladne, o čom svedčí aj fakt, že fanúšikom urbexu priniesol hneď dve zaujímavé videá. Tie mapujú nielen samotnú budovu, ale aj okolie tohto architektonického skvostu, ktorý sa v priebehu rokov pomaly zmenil na chátrajúcu ruinu. Odhodlal by si sa to tam preskúmať? 

Zaujíma ťa urbex a opustené budovy na Slovensku? Určite si pozri túto knihu v Martinuse.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame