Pokazilo sa ti na iPhone odomknutie tvárou? Už viac nebudeš musieť vymeniť celý telefón

iPhone

Oprava už nebude znamenať výmenu celého telefónu (Zdroj: Pexels/Karolina Grabowska)

#Pokiaľ si majiteľom iPhonu, možno sa už aj tebe pokazila funkcia odomknutia tvárou alebo FaceID. Ešte aj dnes platí, že keď k takejto chybe dôjde, tak je potrebné vymeniť poškodený telefón za nový. Ako uvádza webový portál Engadget, to by sa malo už čoskoro zmeniť.

Spoločnosť Apple údajne svojim zamestnancom oznámila, že ich obchody a autorizované opravovne tretích strán budú čoskoro schopné vyriešiť problémy s hardvérom Face ID bez toho, aby museli úplne vymeniť iPhone. Technici by totiž mali mať prístup k časti fotoaparátu TrueDepth, ktorá zahŕňa Face ID a moduly prednej kamery.

Chcú byť ekologickejší

Prečo sa Apple rozhodol pre tento krok? Novinka totiž môže znížiť počet výmen celého zariadenia, čo pomôže znížiť uhlíkovú stopu spoločnosti. Aj keď Apple v poznámke nespomenula ceny takýchto opráv, dávalo by zmysel, aby nový diel bol lacnejší ako náhradné zariadenie.

Ďalšie praktické pozitívum je, že pri výmene telefónov môže často dochádzať k strate alebo problematickejšej obnove dát zo starého zariadenia. Pri novom systéme by sa však spotrebitelia takýchto procesov nemuseli báť, išlo by totiž len o klasickú opravu. Menšou nevýhodou však je, že novinka by mala byť kompatibilná s iPhonom XS.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame