Vtipnými príhodami si získal mnohých fanúšikov: Slovenský vodič autobusu v Nórsku chystá online webinár

Ondrej Sokol

Svojimi príbehmi si Ondrej Sokol získal mnohých fanúšikov (Zdroj: Tlačová správa)

#Môže byť obyčajná cesta MHD vôbec sranda? Keď o tom rozpráva Ondrej Sokol, tak určite! Tento profesionálny vodič s talentom na ironické postrehy dovolí návštevníkom svojej zábavnej prednášky nasať náturu nórskeho národa a sledovať ho cez predné okno autobusu. Už v stredu 25. novembra bude návštevníkov jeho online seminára čakať pestré panoptikum cestujúcich aj šoférov, lekcia z kreatívnej komunikácie a poriadna zima!

K práci šoféra autobusov v Nórsku sa dostal viac-menej náhodou. V lete 2007 si všimol inzerát firmy, ktorá na Slovensku robila nábor. “Mal som síce v pláne odísť do zahraničia, ale skôr som upieral zrak k Veľkej Británii. Navyše, Nóri chceli aspoň dva roky praxe, zatiaľ čo ja som mal závratné tri mesiace. Ale skúsil som poslať životopis a vyšlo to,” spomína na svoje začiatky Ondrej Sokol. Aj jeho cesta k písaniu o tom, čo ako šofér MHD v Nórsku zažíva sa rozbehla nečakane. “Moja obľúbená stránka mala deficit článkov a požiadali čitateľov, či by im nejaký materiál nedodali. Tak som to vyskúšal, články sa zapáčili a sme tu. Veľa ľudí si myslí, že to z mojej strany mala byť nejaká forma psychohygieny, ale nič také hlboké za tým naozaj hľadať netreba,” hovorí Sokol, ktorého záujem verejnosti o jeho postrehy prekvapil. “Najprv som si myslel, že spíšem svojich prvých deväť článkov, a hotovo. Potom som si myslel, že napíšem knihu, predá sa z nej nejakých tisíc, snáď dvetisíc kusov, a hotovo. No a dnes sú vonku dve knihy a som tehotný s treťou, a záujem čitateľov stále nepoľavuje. Mám také podozrenie, že sa to tým ľuďom asi páči alebo čo.”

Slovenský vodič autobusu v Nórsku
Už onedlho sa uskutoční webinár so slovenským autobusárom v Nórsku (Zdroj: Tlačová správa)

Dni strávené na zasnežených nórskych cestách v spoločnosti všelijakých milých aj menej milých cestujúcich neskôr vymenil za pohodlnejšie jazdy s turistami na Nordkapp na najsevernejšom cípe Nórska. “Turisti sú omnoho príjemnejšia a sympatickejšia klientela ako substrát v MHD. Sú na dovolenke, majú dobrú náladu, správajú sa slušne a dokážu oceniť ústretovosť. Jedna stará pani mi raz povedala, že výlet so mnou bol najkrajší zážitok celej dovolenky, a to som im len urobil krátky výklad a zastavil na vyhliadke, aby si mohli nafotiť dúhu nad fjordom. Dnes skutočne nechápem, prečo som si celé tie roky ubližoval prácou v MHD,” smeje sa Sokol, ktorý rozpovie svoje strasti- a smiechuplné zážitky v online prednáške.

25. 11. (streda)
Štart: 20:00 hod.
Vstupenky: bit.ly/AkoSomVozil2511

Event: https://www.facebook.com/events/464184011128363/

Ondrej Sokol v Nórsku
Predaj vstupeniek je už spustený (Zdroj: Tlačová správa)
Zdroj: Tlačová Správa
Odporúčame