Trpezlivosť ruže prináša: Oliveira chce byť opäť šampión UFC a aj ním bude

Charles Oliveira (zdroj: YouTube/UFC)

#Brazílsky bojovník Charles Oliveira mal našliapnuté k tomu, aby vládol ľahkej váhe UFC. Avšak, prišiel jeho októbrový duel s Islamom Makhachevom a razom všetko bolo inak.

Oliveira má hlavu upratanú

Pre Brazílčana bol záver októbra 2022 náročný. Prišiel o titul a od momentu, kedy ho Makhachev zdolal, chce odvetu. V máji 2023 porazil Beneila Dariusha a potvrdil, že svoje slová myslí vážne. Oliveira má príležitosť vyzvať Makhacheva v októbri 2023, na turnaji UFC 294 v Spojených arabských emirátoch.

Podujatie v Abú Dhabí je ale pre „Do Bronxa“ nereálne. „Budem úprimný, je to príliš skoro. Na november alebo december budem k dispozícii, ale na október nie. Zatiaľ sme môj ďalší zápas neriešili, ale október nestihnem,“ nechal sa počuť ex-champ ľahkej váhy UFC (do 70 kilogramov). 

Islama by tak mohol vyzvať lepší z dvojice Poirier – Gaethje, ktorí proti sebe nastúpia na konci tohto mesiaca. V tejto chvíli ale nič potvrdené nie je. Charles Oliveira ostáva pokojný, jeho cieľ je rovnaký. 

„Chcem byť opäť šampiónom UFC a budem opäť šampiónom UFC. Nezáleží na tom, kedy to nastane. Som trpezlivý, teraz musíme počkať ako sa veci vyvinú a potom sa uvidí,“ dodal. Aj legendárny Conor McGregor viackrát prehlásil, že trpezlivosť je sama o sebe skillom, ktorý treba trénovať a zdokonaľovať. Zdá sa, že „Do Bronx“ to vie priam dokonalo. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: Hashta.sk, UFC, Twitter, MMA Fighting, MMA Junkie
Odporúčame