Neporazený Khamzat Chimaev nebude riskovať prehru: Uvidíme jeho superzápas s Usmanom?

Khamzat Chimaev (zdroj: YouTube/UFC)

#Švédsky MMA bojovník Khamzat Chimaev vo svojej kariére stále nepozná príchuť prehry. Robí to šikovne, keď vie, že by mu hrozila porážka, zápas radšej nevezme. Minimálne mu to vyčítajú súperi a niečo podobné sa rysuje aj teraz.

Khamzat Chimaev vs Kamaru Usman?

Počas uplynulého víkendu bol na programe turnaj UFC 290, ktorý priniesol strhujúce športové divadlo. Počas tohto podujatia sa k slovu dostal aj bývalý šampión váhovej kategórie do 77 kilogramov Kamaru Usman, ktorý na diaľku „pozdravil“ Khamzata Chimaeva.

Medzi oboma panuje napätie už dlhší čas, pričom vo vzduchu visí ich vzájomný duel. Háčik je ale v tom, že Usman chce Chimaeva vyzvať vo welteri (do 77 kg) a Khamzat preferuje strednú váhu do 84 kilogramov. „Som najväčším strašiakom svojej divízie, vždy som ním bol. Ak chce byť šampión, nech urobí váhu a príde za mnou,“ povedal Kamaru. 

Chimaev nemá rád, keď o ňom niekto rozpráva, pričom sám nemá problém si poriadne rypnúť. „Kamaru, prečo o mne rozprávaš? Váha pre teba nie je problém, tak poď vyššie. Ty si síce strašiak, ale ja som vlk,“ povedal švédsky bojovník, ktorý má pôvod v Čečensku. 

Neočakáva sa, že Chimaev prejde do 77ky, pretože má aktuálnu kariérnu bilanciu 12-0 a svoje skóre buduje veľmi šikovne a postupne. Bolo by pre neho nerozumné, aby riskoval porážku len preto, aby mohol bojovať s Usmanom o váhovku nižšie. Každopádne, uvidíme, ako to celé dopadne, pretože duel Usman vs Chimaev by chcel vidieť každý fanúšik MMA. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: Hashtag.sk, MMA Fighting, Twitter, UFC
Odporúčame