Nezdolaný ukrajinský boxer Oleksandr Usyk ako prvý na svete porazil Tysona Furyho

Tyson Fury

Tyson Fury prvýkrát utrpel prehru (Zdroj: TASR/AP)

#V sobotu 18. mája sa svet boxu otriasal vo svojich základoch. V ringu sa totiž proti sebe v zápase o titul stretli obrovské mená, a to Tyson Fury a Oleksandr Usyk. Ako tento obrovský zápas v ťažkej váhe vo finále dopadol?

Prvá prehra pre Furyho

Svojrázny britský boxer Tyson Fury má za sebou niekoľko svetových titulov a rovnako ako jeho ukrajinský súper Oleksandr Usyk, doposiaľ bol neporazeným. Po nejednotnom verdikte rozhodcov zo sobotňajšieho zápasu však prehral práve v prospech Usyka, ktorému sa ako vôbec prvému na svete po 25 rokoch podarilo zjednotiť tituly!

Zápas bol nesmierne vyhrotený (Zdroj: TASR/AP)

Zjednotené tituly

Boxerský svet totiž pozostáva zo štyroch hlavných organizácií, ktoré sú konkrétne WBA, WBC, IBF a WBO. Každá má svoj vlastný rebríček a takisto aj vlastného šampióna, teda pre jednotlivých boxerov nie je zrovna ľahké všetky tieto tituly zjednotiť.

Oleksadrovi Usykovi sa to však podarilo prvýkrát od roku 1999, kedy to zvládol legendárny Lennox Lewis, ktorý momentálne pôsobí už len ako komentátor.

Oleksadr Usyk teda aktuálne drží rovno štyri tituly svetového šampióna v ťažkej váhe, pričom tento významný kúsok uzavrel počas naozaj historického večera. Zápas s Furym sa odohral v Rijáde, a teda v hlavnom meste Saudskej Arábie. Vo videu nižšie si aj ty vieš pozrieť najlepšie momenty celého večera!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame