Nekonečný príbeh a prekliatie jedného z najväčších duelov: Oktagon 42 v Bratislave prišiel o skvelý zápas, nový súper pre Čepa?

Oktagon 42

Slovenský MMA bojovník Vlasto Čepo (Zdroj: Instagram/vlastocepo)

#Prvýkrát sa mali Vlasto Čepo a Matěj Peňáz stretnúť proti sebe v roku 2020 v superfinále pyramídy Oktagon Underground v kategórii do 90 kilogramov. Od tej doby sa neustále spomínal ich vzájomný zápas pod MMA pravidlami, no zakaždým z toho pre zranenie jedna strana odstúpila. Rovnaký prípad nastal aj dva mesiace pred turnajom Oktagon 42 v Bratislave, ktorého hlavný zápas mal byť práve súboj Čepo vs. Peňáz. Český bojovník si však škaredo zlomil ruku a Vlasto Čepo s najväčšou pravdepodobnosťou nastúpi proti inému súperovi.

Zápas, na ktorý nikdy nedôjde?

Súboj dvoch elitných postojárov má istú podobnosť s odvetou Karlosa Vémolu s Patrikom Kinclom. Obidva zápasy visia na našej scéne vo vzduchu už roky, majú prebehnúť v strednej váhe a aj keď ho často spomínajú obe strany, zakaždým sa nájde dôvod na jeho neuskutočnenie. Bohužiaľ, v tomto prípade je to opäť zranenie Matěja Peňáza, ktoré zrušilo aj ich superfinále v Undeground a korunovalo Vlasta Čepa neoficiálnym šampiónom.

Už keď sa zdalo, že sa súboju Čepo vs. Peňáz nič nepostaví do cesty, bývalý elitný kickboxer organizácie Glory zverejnil fotku röntgenu jeho zlomenej ruky. Peňáza čaká operácia a niekoľkomesačná pauza, po ktorej sa dá očakávať ďalší pokus o uskutočnenie zápasu s Vlastom.

Pre slovenského bojovníka, ktorý vyrastal v Srbsku, sa naskytá príležitosť pre nového súpera. S najväčšou pravdepodobnosťou však Vlasto príde o príležitosť byť v hlavnom zápase večera. Vzhľadom na to, že na Oktagon 42 v Bratislave je ohlásený aj bývalý šampión perovej váhy Ivan Buchinger, dá sa očakávať, že hlavnou hviezdou večera bude práve rodák z Gabčíkova.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vlastislav “ElChapo” Čepo (@vlastocepo)

Ak sa zápas uskutoční, kto bude jeho víťazom?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame