Koncoročný Oktagon 30 zažíva veľké rošády: Zrušený megafight Čepa s Peňázom nahradí titulová bitka žien

Tereza Bledá pred Oktagon 30

Tereza Bledá zvíťazila v titulovom zápase (Zdroj: Instagram/Tereza Bledá)

#Galavečer Oktagon 30 v pražskej O2 Aréne, na ktorom mal byť pôvodne hlavný zápas súboj Pirát vs. Kincl, zažil v posledných týždňoch hektické obdobie. Pre opatrenia spojené s pandémiou sa turnaj musel presunúť do Brna, čím stratil titulový zápas v strednej váhe. Na miesto posledného duelu večera sa dostal vyostrený zápas Vlasta Čepa s Matějom Peňázom, ktorý sa tak isto musel presunúť pre Čepovo zranenie. Hlavným zápasom Oktagonu 30 bude titulový súboj o šampiónku ženskej mušej váhy medzi Terezou Bledou a Brazílčankou Mabelly Limou.

Odložená dvojica zápasov v strednej váhe

Dočasný šampión váhy do 84 kilogramov Samuel „Pirát“ Krištofič mal mať na turnaji Oktagon 30 svoju prvú obhajobu, ktorá by mu priniesla klasický titul. V nej sa mal predstaviť proti Patrikovi Kinclovi. Ten naposledy neuspel v titulovom súboji KSW proti Chorvátovi Soldićovi.

Zápas sa ale presunul na Oktagon 31, ktorý by v prípade zlepšenia pandemickej situácie už mal prebehnúť v O2 Aréne. Donedávna bol náhradným hlavným ťahákom súboj Čepo vs. Peňáz. Ten mal prebehnúť ešte pod pravidlami Oktagon Underground, ale pred veľkým superfinále sa Matěj Peňáz zranil.

Nový hlavný ťahák

Tentokrát sa zranil Vlasto Čepo a miesto posledného zápasu večera zaujme po prvýkrát v histórii Oktagonu súboj žien pod pravidlami MMA. Oň sa postarajú víťazka Undergroundu Tereza Bledá a elitná Brazílčanka Mabelly Lima. Juhoameričanka má skóre 9-1, pričom jej jediná prehra kariéry prišla v súboji o zmluvu s UFC v reality show Dana White’s Contender Series.

Tereza Bledá sa tak stane prvou z trojice elitných česko-slovenských bojovníčok Oktagonu, ktorá dostala šancu zabojovať o opasok tejto organizácie. Lucie Pudilová a Lucia Szabová na svoju šancu stále čakajú, no obe bojovníčky so vzájomnou konfrontáciou už počítajú.

Pudilová totiž nedávno vyzvala Szabovú na Instagrame, aby si strihli titulový zápas už rovno na turnaji Oktagon 30. Na ňom vystúpi Szabová po polročnej pauze vynútenou zranením. Slovenka preto nateraz túto výzvu odmietla. Zároveň však poznamenala, že sa tomuto zápasu určite nebráni a s Pudilovou rada vstúpi do klietky.

Zdroj: hashtag.sk, mmashorties.cz
Odporúčame