To snáď ani nie je možné! Turnaju Oktagon 38 odpadol ďalší hlavný ťahák večera

Oktagon 38

Filip Macekbude mať na Oktagon 38 nového vyzývateľa (Zdroj: Instagram/filipmacek)

#Súčasný šampión Patrik Kincl prednedávnom oznámil, že po odstúpení Karlosa Vémolu sa nepredstaví na záverečnom turnaji roka. Novým hlavným zápasom sa teda stala titulová odveta Magard vs. Macek, ktorá sa 30. decembra už naisto neuskutoční.

Namiesto dvoch titulákov jeden dočasný

Je už dlhodobou tradíciou, že sa Oktagon snaží uzavrieť kalendárny rok vrcholovou akciou, ktorá vypredá pražskú O2 Arénu. Tentokrát však malo vedenie organizácie poriadnu smolu. Najväčší zápas na česko-slovenskej scéne, ktorý v súčasnosti môže byť, Karlos Vémola odvolal pre vážne zranenie ruky. Do zápasu nenastúpi ani šampión bantamu Jonas Magard, ktorý má zlomenú čeľusť.

Filip Macek však potvrdil, že je pripravený ísť do boja, a tak mu Oktagon zohnal viac než adekvátnu náhradu. O titul dočasného šampióna váhy do 61 kilogramov sa pobije s bývalým UFC bojovníkom Gustavom Lopezom, ktorý má skóre 12-6-1. V rámci najlepšej ligy sveta odchádzal dvakrát ako porazený, raz ako víťaz a po poslednej remíze bol z UFC prepustený.

Zakliaty Oktagon 38 majú zachrániť exhibície

Keď sa v minulosti v Oktagone zrušili atraktívne MMA duely na poslednú chvíľu, viackrát siahla organizácia po zápasoch mimo pravidiel zmiešaných bojových umení. Po odstúpení Vémolu s Kinclom prišla zo strany fanúšikov negatívna vlna komentárov, v ktorých označovali turnaj Oktagon 38 za totálny prepadák.

Promotér Ondřej Novotný teda prišiel s očakávaným riešením a dohodol dva zápasy v postojových disciplínach. V boxe Gábora Borárosa vyzve „Baba Jaga“ Václav Mikulášek a po tom, čo neklapol  veľmi očakávaný duel s Václavom Sivákom, bude Losene Keita zápasiť so šampiónom pyramídy UNDG Milanom Palešom.

Kto bude novým šampiónom Oktagonu vo váhe do 61 kilogramov?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame