Expanzia do zahraničia a začiatok znova od nuly: Oktagon zavŕši svoj nemecký projekt titulovou bitkou!

Stephan Pütz sa objaví na turnaji Oktagon 33

Stephan Pütz znovu zabojuje o titul Oktagonu (Zdroj: Instagram/Stephan Pütz)

#Česko-slovenská organizácia Oktagon MMA sa už dávno nevenuje len bojovníkom domácej scény. O tom svedčí aj fakt, že o titul tejto organizácie bojovalo už mnoho zahraničných bojovníkov, pričom súčasnými šampiónmi spoza hraníc našich dvoch krajín sú Jonas Magard a Losene Keita. Oktagon sa rozhodol preraziť tentokrát na nemeckom trhu a nedávno unikla informácia, že turnaj Oktagon 33 prinesie titulovú bitku dvoch nemeckých legiend poloťažkých váh Stephana Pütza a Martina Zawadu.

Expanzia na nemecký trh

Počas turnaja Oktagon 31 organizácia predstavila nový projekt, ktorým bude ďalšia séria reality show Oktagon Výzva. Tentokrát však s úplne inými bojovníkmi, trénermi, no predovšetkým v úplne inej krajine. Vedenie sa rozhodlo expandovať do zahraničia a začínajúci projekt organizácie vyskúšať aj v Nemecku s tamojšími zápasníkmi a trénermi.

Projektom Oktagon Výzva totiž v súčasnosti najväčšia česko-slovenská organizácia začala svoju púť a turnajom Oktagon 1 zavŕšila jej prvú sériu. Vtedy bola táto reality show na vtedajšie pomery veľmi sledovaná a jej účastníci sa okamžite stali jednými z najväčších mediálnych hviezd na domácej MMA scéne. To platilo predovšetkým pre jej víťaza Gábora Borárosa, ktorý sa po 1. série Výzvy stal prakticky celebritou.

Podobný plán má Oktagon aj s nemeckými zápasníkmi. Trénermi už v poradí šiestej Výzvy budú Stephan Pütz a Christian Eckerlin, proti ktorých zverencom budú zápasiť zverenci bratov Dawida a Martina Zawadovcov. Všetci štyria bojovníci patria medzi elitu nemeckého MMA a v najbližšej dobe ich uvidíme zápasiť pod organizáciou Oktagon.

Vyvrcholenie Výzvy titulovou bitkou

Celý koncept Výzvy je veľmi podobný ako reality show z dielne UFC, The Ultimate Fighter. Tam spravidla tréneri jednotlivých tímov budú proti sebe zápasiť na tom istom turnaji, kde sa uskutoční finálový duel o víťaza reality show spomedzi účastníkov.

Portál MMA Shorties prišiel s informáciou vďaka jednému z pozorných fanúšikov, že hlavným zápasom turnaja Oktagon 33 bude súboj Pütz vs. Martin Zawada o titul v poloťažkej váhe. Ten sa naposledy uvoľnil po odchode Viktora Peštu do americkej PFL. Pre Pütza pôjde o druhý titulový zápas v Oktagone, keďže jeho prvú šancu nezvládol práve v súboji s Peštom.

Oktagon 33 sa z logických dôvodov teda uskutoční v Nemecku vo Frankfurte. Turnaj prebehne 4. júna a bude to historicky prvé podujatie od vzniku organizácie, ktoré sa neuskutočnilo v Česku alebo na Slovensku. Je veľmi pravdepodobné, že do organizácie príde veľká vlna nemeckých bojovníkov, ktorých budeme mať možnosť uvidieť práve na galavečeri Oktagon 33.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame