Niečo podobné vidí človek raz za život: Geniálny zápas medzi Buchingerom a Barboríkom rozhodlo až 5. kolo!

Oktagon 27

Súboj Ivana Buchingera s Vojtom Barboríkom (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Jediný galavečer organizácie Oktagon MMA, ktorý sa v roku 2021 odohral na Slovensku, bol Oktagon 27. Ten bol bohužiaľ zápasovo výrazne oklieštený a ponúkol len 9 súbojov. Ten hlavný medzi Ivanom Buchingerom a Vojtom Barboríkom ale skutočne stál za to. Z víťazstva sa napokon tešil Ivan Buchinger, ktorý sa tak stal historicky prvým dvojnásobným šampiónom Oktagonu.

Dvojnásobný šampión

Pre Ivana Buchingera sa začal titulový zápas ako z rozprávky. V druhej polovici úvodného kola Vojta veľmi tvrdo natriafal a knockdownoval. Barborík prežil nemožné a do 2. kola nastúpil stále rozmotaný. Buchinger pokračoval v kvalitnom strikingu, na čo sa Vojto rozhodol zareagovať prenášaním súboja na zem. Na nej sme boli svedkami úžasných grapplerských výmien, z ktorých nedokázali výrazne vyťažiť ani jeden.

Do 3. kola prišiel Barborík ako úplne vymenený. Unaveného Bukiho začal zväzovať na pletivo a krátkymi lakťami spolu s kontrolou prevzal obraty na zápasu. Podobne vyzeralo aj predposledné kolo, v ktorom Barborík rovnakou stratégiou dokázal účinne Ivana kontrolovať. Pred záverečnou päťminútovkou bolo jasné, že 5. kolo rozhodne o tom, či bude Buki dvojnásobným šampiónom alebo Vojto získa cenný skalp.

Ten totiž pre problémy na váhe nesplnil hmotnostný limit a aj po prípadnom víťazstve by titul perovej váhy nezískal. Posledné kolo ale opäť začal perfektne Buchinger, ktorý znovu dostal Vojta Barboríka do veľkých problémov skvelým strikingom. Počas celého 5. kola bol lepším bojovníkom a zaslúžene si ho pripísal na svoju stranu. Tým získal aj výhru v celom zápase, čo pre Bukiho znamenalo zisk ďalšieho opasku šampióna Oktagon MMA.

Favoriti dominovali na turnaji Oktagon 27

Máté Kertész predviedol proti Robovi Pukačovi veľmi takticky vyspelý výkon a neustálym tlakom na pletive strhol víťazstvo na svoju stranu vo všetkých 3 kolách. Gábor Boráros si pripísal 3. prehru v rade, keď nestačil na mimoriadne skúseného Francúza Lebouta. Ten v čisto postojárskom súboji dominoval a v 1. kole nebol ďaleko od ukončenia slovenského šampióna Výzvy.

Skvelé kopy dominantnou ľavou nohou predviedol znovu Bojan Veličković, ktorý poľahky zdolal bývalého UFC bojovníka Carla Pratera. Kopom na spodok, kedy prsty na nohách nepríjemne zašli pod Brazílčanove rebrá, si pripísal ďalšie víťazstvo pod Oktagonom. Vlasto Čepo vybavil svojho súpera opäť za menej ako minútu rýchlym KO a všetko nasvedčuje tomu, že dohodnutý zápas s Peňázom sa stane skutočnosťou.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame