Slovenský zápas storočia sa nezadržateľne blíži: Legenda sa chystá zanechať odkaz, supertalent naštartovať kariéru vo svete!

Oktagon 27

Vojto Barborík vysypáva na svojho súpera lakte (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Turnaj Oktagon 27 sa ako jediný galavečer najväčšej česko-slovenskej MMA organizácie odohrá v roku 2021 na Slovensku. Dejiskom jednej z najväčších akcií roka bude Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave, kde sa v hlavnom zápase postavia proti sebe Ivan Buchinger a Vojto Barborík. Zápas o titul perovej váhy Oktagonu prebehne v sobotu 11. septembra.

Odkaz vs. budúcnosť

Na slovenskej scéne pravdepodobne nikdy doposiaľ nebol taký prestížny súboj 2 rodákov spod Tatier. Ivan Buchinger, ktorý počas svojej kariéry dokázal niekoľkokrát získať titul organizácii Cage Warriors a M-1 Global, prišiel do Oktagonu len nedávno. Svoj hneď prvý zápas po návrate na domácu scénu išiel o titul proti Ronymu Paradeiserovi, ktorého ukončil v 1. kole.

Paradeiserov tímový kolega Vojto Barborík sa pokúsi svojho spolubojovníka pomstiť a mierne favorizovaného Buchingera prekvapiť. Ten spoznal premožiteľa v kariére len jedinýkrát. Ním je šampión Fight Nights Global a Oktagonu v bantamovej váhe Tomáš Deák. Vojto má momentálne impozantné skóre 13-1 a prípadná výhra by ho okamžite katapultovala do sveta.

Medzi oboma bojovníkmi je vekový rozdiel 7 rokov. Pri pohľade na skóre oboch bojovníkov však je už len z pohľadu jasné, že Ivan Buchinger (38-7) má svoju najväčšiu slávu vo svete už za sebou. Barborík svoju MMA kariéru ešte stále len rozbieha a rodák z Gabčíkova bude pre Vojta suverénne papierovo najsilnejším súperom.

Pukač, Čepo, Boráros a mnoho ďalších

Turnaj Oktagon 27 nebude len o hlavnom zápase. Fanúšikovia na sociálnych sieťach sa jednomyseľne zhodujú, že karta vyskladaná na Slovensko je niekoľkonásobne atraktívnejšia než Oktagon 26 na Štvanici. Slovenských divákov čakajú zápasy známych domácich bojovníkov.

Sekundovať hlavnému zápasu bude súboj Roba Pukača s Mátém Kertészom, ktorý sľubuje extrémne technický a takticky vyspelý duel. Bombardér Vlasto Čepo sa po prestupe do Spartakus Fight Gymu Trnava znovu predstaví v Oktagone proti srbskému bojovníkovi Kostićovi. O reštart kariéry sa pokúsi šampión 1. série Výzvy Gábor Boráros, ktorého čaká bývalý UFC bojovník Mickael Lebout.

Okrem domácich bojovníkov zo Slovenska sa môžeme tešiť aj na nové akvizície Oktagonu Bojana Veličkovića či Jonasa Magarda. Veličković prišiel do Oktagonu s jasným cieľom získať titul, ktorý momentálne drží David Kozma. Podobné plány v bantamovej váhe má aj dánsky „žralok“ Jonas Magard, ktorý pravdepodobne po prípadnom víťazstve dostane titulovú šancu proti víťazovi zápasu Macek vs. Basharat.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame