Najväčšie cyklistické preteky u nás štartujú už o pár dní: Okolo Slovenska rastie, štartujú na ňom veľké mená

Zdroj foto: wikimedia commons/ Peter Edmondson

#Päť etáp, päť elitných tímov, štyri dni. Aj takto by sme mohli v skratke charakterizovať cyklistické preteky Okolo Slovenska, ktoré sa začnú už počas budúceho týždňa, konkrétne v stredu 18. septembra. V minulom ročníku sa stal víťazom Julian Alaphilippe. Ten bol v tomto roku na Tour de France v žltom drese pekných pár etáp a získal aj celkový titul najbojovnejšieho pretekára Tour.

V tomto roku sa však Julian na Slovensko, bohužiaľ, nepozrie. Napriek tomu sa na Slovensko chystá päť elitných cyklistických tímov. Sú nimi Deceuninck – Quick-Step, Bora – hansgrohe, CCC Team, Groupama – FDJ a UAE Team Emirates. Zo Slovákov bude určite najvýraznejšou postavou pelotónu Juraj Sagan, aktuálny slovenský šampión v cestnej cyklistike a jeho tímový kolega Erik Baška.

Ak by ste chceli pelotón s hviezdnymi cyklistami ako napríklad Elia Viviani, Alexander Kristoff alebo Arnaud Démare na Slovensku vidieť, máte hneď niekoľko príležitostí. Trasa povedie z Bardejova, cez Tatry sa cyklisti povezú do Ružomberka, Hlohovca a záver pretekov bude v Senici.

Kto bude podľa vás víťazom tohtoročného Okolo Slovenska?

https://www.instagram.com/p/Bn6_2ONAVMy/

Zdroj: okoloslovenska.com
Odporúčame