Úspešná iniciatíva pokračuje aj tento rok: Spoj sa aj ty so svojim obľúbeným umelcom

Spoj sa aj ty so svojim obľúbeným umelcom

Spoj sa aj ty so svojim obľúbeným umelcom (Zdroj: Savethenight)

#Po minuloročnom úspechu sa iniciatíva #SAVETHENIGHT aj tento rok vracia na kultúrnu scénu. So spotom „Óda na nočný život“ vzdáva hold noci a jej kultúrnemu významu. V pláne má niekoľko foriem dlhodobej podpory nočného života.

Projekt chce pomôcť tým, ktorí zastupujú kultúrne prostredie komunity spojenej s nočným životom. V rámci podpory pokračuje platforma www.save-the-night.com, ku ktorej sa môžeš pripojiť aj ty a rezervovať si online hovor so svojim obľúbeným umelcom, od hudobníkov, tanečníkov, cez barmanov až po módnych návrhárov.

Nočný život znamená byť súčasťou niečoho väčšieho

Sloboda, tvorivosť a prepojenie ľudí: Nočný život znamená byť súčasťou niečoho väčšieho. „Óda na nočný život“ je poctou klubovej kultúry a rozpráva príbeh hudobníkov, pouličných umelcov a propagátorov poslednej módy, ktorí tvoria nočný život a ľudí, ktorí ho milujú.

Nočný život znamená byť súčasťou niečoho väčšieho
Nočný život znamená byť súčasťou niečoho väčšieho (Zdroj: Savethenight)

Film je súčasťou celosvetovej iniciatívy #SAVETHENIGHT, ktorá bola zahájená v roku 2020 na podporu komunít nočného života po celom svete, počas vzniknutej pandémie. Aby sa iniciatíva mohla dostať na ďalšiu úroveň, spolieha na vášeň priaznivcov nočného života.

Noc je viac než iba denná doba – je to miesto, kde začíname byť tým, kým sme. Noc je priestorom pre slobodu, zábavu, autenticitu, a práve preto je tak nevyhnutnou súčasťou spoločnosti a kultúry, a teraz i v budúcnosti stojí za záchranu.

Zapojil sa aj známy DJ

Na Slovensku sa do iniciatívy #Savethenight zapojili Dj EKG, Emika, Radikal Chef, Yaksha, Stano Harciník, Zayo, Lukáš Čabaj, Peter Marcina, Daor, Malalata, El Prcinho, Papyllon, či F*ck them label a mnoho ďalších. Zúčastnili sa desiatok hodín online video sedení so svojimi fanúšikmi na platforme Save-the-night.com pod hlavičkou poradenstvo Meister, čím získali od značky Jägermeister finančnú podporu.

Zapojil sa aj známy DJ
Zapojil sa aj známy DJ (Zdroj: Savethenight)

Dôležitý bol tiež projekt Save The DJs (Zachráňte DJov), vďaka ktorému boli podporovaní vybraní DJovia z celej zeme. Celkom sa projektu zúčastnilo viac ako 300 DJov zo Slovenska a Českej republiky a vytvorili DJ set špeciálne pre túto príležitosť. Iniciatíva #SaveTheNight zvyšuje povedomie o súčasnej situácii tisícok kreatívnych umelcov a ľudí, ktorým chýba možnosť ísť von a oslavovať príležitosti noci.

Jasné posolstvo

Vzhľadom k tomu, že nočný život je stále vážne ohrozený, a táto situácia koncom pandémie neskončí, iniciatíva #SAVETHENIGHT je pripravená pokračovať s jasným posolstvom: „Spojme všetci svoje sily, aby sme zachránili noc.“

Vďaka iniciatíve #SAVETHENIGHT bola spoločnosť Jägermeister schopná podporiť viac ako 1 500 umelcov, kreatívnych osôb a barmanov z viac ako 60 krajín.

Podstatná finančná podpora pokračuje

Prostredníctvom svojich prostriedkov „Meister Fund“ spoločnosť Jägermeister naďalej poskytuje finančnú podporu umelcom a tvorcom, ktorí následne môžu poskytnúť publiku rôzne druhy umenia. Publikum si ich potom môže rezervovať a užiť na www.save-the-night.com – od poradenstva Meister a kurzov Meister po ďalší zábavný obsah.

Úspešná iniciatíva pokračuje aj tento rok
Úspešná iniciatíva pokračuje aj tento rok (Zdroj: Savethenight)

Platforma spája umelcov a milovníkov nočného života budovaním autentických väzieb, rozdúchava nápady, prináša zábavu priamo ľuďom a dáva divákom príležitosť osobne tvorcov podporiť. Ktokoľvek sa môže k iniciatíve #SAVETHENIGHT pripojiť a podporiť ľudí, ktorí tvoria noc tým, že sa pripoja k predstaveniu, zdieľajú ho a prispejú umelcom.

Všetci ste pozvaní, aby ste sa pripojili k Jägermeisteru na stránke www.save-the-night.com a pozreli sa na film „Óda na nočný život“.

Zdroj: hashtag.sk, Savethenight
Odporúčame