Obľúbené jedlá, na ktorých si určite rád pochutíš: Skrývajú v sebe omnoho viac cukru, ako si myslíš

Obľúbené jedlá, na ktorých si určite rád pochutnáš

Obľúbené jedlá, na ktorých si určite rád pochutnáš (Zdroj: Unsplash/ amirali mirhashemian)

#Aj ty si určite rád vychutnáš svoje obľúbené jedlo, a to najmä po namáhavom dni. Zamyslel si sa však niekedy nad tým, koľko také jedlo obsahuje cukrov? A koľko cukrov vlastne potrebuje tvoje telo?

Odborníci odporúčajú, že ženy by mali konzumovať iba 24 gramov cukru denne. Pričom muži si ho môžu dopriať o troška viac, a to 36 gramov. Niektoré potraviny nám však jeho denný príjem poriadne zvyšujú.

1. Nízkotučný jogurt

Nízkotučný jogurt? Tak to musí byť naozaj zdravšia verzia. Nie vždy je však tomu tak. Obyčajný jogurt obsahuje 4,7 gramov cukru. Avšak taký nízkotučný grécky jogurt môže obsahovať až 12 gramov cukru. Práve cukor sa totižto používa na vyrovnanie chuti a konzistencie, ktorá v jogurte chýba kvôli nedostatku tuku.

Nízkotučný jogurt
Nízkotučný jogurt (Zdroj: Unsplash/Daniel Cabriles)

2. Kečup

Kečup je jednou z najpopulárnejších potravín na celom svete. Táto omáčka je veľmi populárna v hamburgeroch či v iných jedlách rýchleho občerstvenia. Keď si však dáš jednu polievkovú lyžicu tejto pochutiny, je to akoby si si dal do úst kocku cukru. Obsahuje totižto až 4 gramy cukru.

Kečup
Kečup (Zdroj: Unsplash/Dennis Klein)

3. Chipsy

Aj teba to prekvapuje? Áno aj napriek tomu, že sa jedná o slané jedlo aj chipsy obsahujú veľa cukru. Pri konzumácii pätnástich lupienkov s príchuťou grilu zjete až 2 gramy cukru.

Chipsy
Chipsy (Zdroj: Unsplash/
Sean McClintock)
Zdroj: hashtag.sk, brightside.me
Odporúčame