Nebezpečný nový trend na TikToku: Influenceri zakladajú lesné požiare, túžia po sláve

Nebezpečný nový trend na TikToku

Nebezpečný nový trend na TikToku. (Zdroj: Unsplash.com/Solen Feyissa)

#Na internete sa objavilo už množstvo nebezpečných výziev, ktoré ohrozovali ľudské životy. Medzi takéto nebezpečné výzvy určite patrí aj nový trend na TikToku. Influenceri zakladajú lesné požiare, len aby získali, čo najväčší počet zhliadnutí.

Prednedávnom sa na sociálnych sieťach objavilo video influencerky, ktorá pózuje pred založeným ohňom v blízkosti lesa. Oblečená bola v dlhých strieborných šatách a na 11 sekundovom klipe je vidieť, ako sa dramaticky prechádza po Národnom parku Margalla Hills v Islamabáde, pričom za ňou šľahali plamene. Titulok tohto pohoršujúceho videa znel, „oheň vybuchne kdekoľvek som“.

Video pritom mala zverejniť známa influencerka @DollyOfficiall, ktorá má na svojom TikToku až 11 miliónov sledovateľov. O to hrôzostrašnejšie je to, čo s nimi zdieľala. Infromuje o tom portál independent.co.uk.

V súčasnosti sa však už toto video na sociálnych sieťach nenachádza. Klip bol totiž zmazaný z platformy sociálnych médií, pretože bol v rozpore s pravidlami komunity. Video si všimla aj predsedníčka predstavenstva pre manažment divokej prírody Islamabadu Rina Satti, ktorá tento snímok zdieľala na Twitteri a uviedla, že „mladí ľudia zúfalo túžiaci po sledovateľoch podpaľujú naše lesy počas tohto horúceho a suchého obdobia!“

Populárna influencerka, ktorá má na sociálnych sieťach množstvo sledovateľov, sa však bráni. Jej asistent zverejnil vyhlásenie, v ktorom uvádza, že oheň nezaložila a že na natáčaní takýchto videí nevidí nič zlé. Informuje o tom portál aljazeera.com. Podľa informácií vice.com má dokonca spochybňovať aj to, že v skutočnosti nešlo o národný park, ale o miesto nachádzajúce sa asi hodinu odtiaľ na okraji diaľnice v Haripur.

Tento incident sa odohral potom, ako začiatkom tohto mesiaca polícia zatkla v meste Abbottabad na severozápade krajiny muža, ktorý úmyselne založil lesný požiar, len aby si urobil pozadie pre video. V ďalšom prednedávnom zverejnenom videu je vidieť dvoch mužov, ktorí akoby zakladali lesný požiar, a potom v pozadí hudby sa snažia z miesta požiaru utiecť.

Pakistan je podľa mimovládnej organizácie Germanwatch ôsmou najzraniteľnejšou krajinou voči extrémnemu počasiu, ktoré je spôsobené klimatickými zmenami. Momentálne ju sužujú extrémne horúčavy. V niektorých oblastiach dokonca dosahujú teploty až 50°C.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, independent.co.uk, aljazeera.com, vice.com
Odporúčame