Svet League of Legend má pre svojich fanúšikov poriadnu nádielku noviniek: Na čo všetko sa môžeš tešiť?

#Keďže nám minulý týždeň skončilo ako LCS tak aj LEC a my už poznáme mená víťazov, máme priestor na zhrnutie si najnovšieho patchu 11.8, ktorý okrem mnohých zmien priniesol aj nového hrdinu a tým je Gwen.

Zaujímavý príbeh novej hrdinky

Gwen bola ako bábika vyrobená jednou skromnou krajčírkou v kráľovstve Camavo, ktorá s Gwen trávila celé dni. To je jedna z mála spomienok, ktoré jej zostali. Gwen ležala stáročia zabudnutá, jedného dňa sa však vďaka mágii zmenila na živé dievča, ktoré dokázalo hýbať svojimi rukami aj nohami. Celá nadšená zo života, kráčala po pobreží, kde ju upútali okrem rozptýlených trosiek aj tri predmety. Boli to nožnice a ihly – nástroje jej výrobcu.


Opäť ti prinášame novinky zo sveta e-športu: Pozri si report turnajov minulého týždňa, bolo to poriadne horúce


Po tom ako sa ich Gwen dotkla, pocítila mágiu v podobe vychádzajúceho dymu z jej rúk. Nebola však jediná, ktorá takouto mágiou disponovala. Na druhej strane sa objavila čierna hmla, z ktorej sa stali prízraky, ktoré priťahovala mágia a tak si prišli po Gwen. Tá sa však bránila a namierila nožnice smerom na prízraky do hmly, jej predmety sa zmenili z obyčajných oceľových nástrojov na magické predmety. Uvidíme ako sa Gwen uchytí, avšak zatiaľ disponuje v hrách veľmi nízkym číslom win ratio a to len 40%, čo je ale celkom pochopiteľné keďže je to novo pridaný hrdina, nechajme sa prekvapiť časom.

Zmeny v podobe buffov

Okrem nového šampióna sme sa dočkali aj rôznych zmien. V prvom rade prejdeme k buffom, a teda k zosilneniu šampiónov.  Aphelios má po tomto patchi silnejšiu passivku a takisto dostal aj slušný buff na ultimátku týkajúci sa všetkých zbraní. Ďalej tu máme Cassiopeiu, ktorej spell ‚Twin Fang‘ (E) bude stáť menej many na všetkých úrovniach. Ďalšia v poradí, ktorá dostala buff je LeBlanc, ktorá svojím Qčkom tento krát bude brať o niečo viac poškodenia.

Hráči Lee Sina si takisto prídu na svoje. Dostáva zníženie cooldownu na svojom Éčku, ktoré slúži ako plošný dmg spojený so spomalením všetkých hitnutých nepriateľov. Najväčším buffom a zároveň aj zmenou si prešiel Rammus. Síce svojím Powerball (Q) spellom bude brať v neskoršej fáze hry menej poškodenia, na druhej strane tu máme Defensive Ball Curl (W), ktorého trvanie sa bude Rammusovi predlžovať každým basic attackom či už do súpera alebo príšery. To znamená, že bude môcť rýchlejšie čistiť džunglu. Jeho ‚Frenzying Taunt‘ dostal nižšiu dobu trvania tauntu na všetkých úrovniach ale jeho Soaring Slam (R) – ultimátka po novom bude vyzerať nasledovne: Rammus vyskočí do vzduchu, za pomoci väčšieho poškodenia a po novom už plošného spomalenia, pokiaľ použije ultimátku zo svojej powerball formy ( v Q) tak budú nepriatelia aj vyhodení do vzduchu.

Ďalším v poradí je Rumble, ktorý sa počas prehriatiu zo svojej pasívky bude brať väčšie poškodenia, takisto sa mu zvýši attack speed a vďaka svojmu Éčku bude nepriateľom brať „Magic Ressistance“. Vladimír dostáva buff na svoj Transfusion (Q) v podobe zníženia cooldownu, čo bude na maximálnom vylepšení tejto schopnosti robiť celú sekundu. Posledným hrdinom, ktorý v tomto patchi dostáva buff je Zac, ktorý po novom bude rýchlejšie čistiť džunglu a takisto bude brať za pomoci svojho W väčšie poškodenie.

Prehľad zmien
Prehľad zmien (zdroj: wikipedia)

Hrdinovia sa dočkali aj zoslabení

Nerfov tak toho sa dočkali piati hrdinovia. Annie, ktorej W bude stáť na prvej úrovni viac many a to z dôvodu vysokého win rate na nižších rankoch. Pred patchom totiž disponovala 55% mierou úspešnosti. Ďalej tu máme Oriannu, ktorá bude mať po použití Command : Protect (E) na nižších leveloch menšie bonusové obranné štatistiky. Hráči, ktorí hrajú supporta a konkrétne Thresha, nebudú moc nadšení z nerfu na Flay (E), ktorý dostáva zvýšený cooldown na nižších úrovniach.

Ďalším z hrdinov, ktorý dostal nerf je Yorick. Vo vyšších rankoch mal 55% mieru úspešnosti, po tomto patchi bude ale prostredníctvom svojej Passive a svojho Mourning Mist (E) brať menej poškodenia. Avšak dostal aj menší buff, vďaka ktorému budú nepriateľské veže skôr útočiť po minnionoch než po jeho ultimátke. Posledným je Dr. Mundo, ktorý síce svojím Q spellom bude dávať na nižších úrovniach menšie poškodenie do minionov, no bude si regenerovať pasívne viac životov. Prostredníctvom svojho Éčka bude nepriateľským šampiónom brať väčšie poškodenie. To znamená, že by sa znovu mohol začať hrať častejšie na toplane.

Dočkali sme aj zmien na hrdinoch, ktorí po novom patchi budú v monštrám v džungli brať o viac poškodenia. Vyvolenými hrdinami sú Darius za pomoci passive, Diana, Zed a Mordekaiser takisto za pomoci passive a v poslednom rade Morgana. Tá bude udeľovať 300% poškodenia v džungli prostredníctvom Tormented Shadow (W) do všetkých neepických kempov.

Zdroj: Base Games/Jozef Guzmický
Odporúčame