Opäť ti prinášame novinky zo sveta e-športu: Pozri si report turnajov minulého týždňa, bolo to poriadne horúce

e-šport

Sleduj novinky zo sveta e-športu (Zdroj: Unsplash/Axville)

#Ďalší týždeň je za nami, a my ti preto prinášame ďalšiu nádielku noviniek zo sveta e-športu. Na turnajoch panovalo poriadne napätie, veď sa presvedč sám.

LEC výsledky– League of Legends

Týmto týždňom sa začalo druhé kolo jarnej play-off európskej LEC, keďže náš článok píšeme v sobotu tak sme mohli byť svedkami len zápasov medzi Fnatic – Schalke04 a G2 – MAD Lions. Prvá mapa zápasu medzi Fnatic a Schalke04 bola asi najviac napínavá z tejto BO5ky. Ako jediná trvala viac ako 30 minút a víťazne z nej odchádzala družina okolo Neona.

V druhej to už bolo o niečo jednoznačnejšie a so skóre 21:6 zvýšilo Schalke svoj náskok na 2:0. V tretej mape prišiel zlomový teamfight v 23. minúte, ktorý šiel v prospech tímu Schalke 04 , na koľko sa im podaril takmer čistý ace. V tomto teamfighte si náš slovenský zástupca NEON dal quadrakill a jediný kto bol proti bol Upset so svojou Xayah. Nasledoval free Baron a end game, ktorý zabezpečil hráčom Schalke 04 výhru 3:0.

V nedeľu, 4.apríla, ich ešte čaká duel proti Rogue. Víťaz tohto zápasu sa následne stretne s G2. Zaujímavosťou je že Fnaticom sa po dlhšej dobe konkrétne od roku 2016 nepodarilo umiestniť v TOP4 a končia tak na 5. mieste.

Pri druhom zápase tiekli nervy

Druhý spomínaný zápas G2 vs MAD Lions vyzeral bol tiež poriadne napínavý. Prvú aj druhú mapu vyhrali MAD Lions. Takže túto BO5ku začali v ich prospech veľmi dobre. V prvej mape sme, okrem Humanoidovej Orianny, mohli vidieť aj Jinx, ktorú si pickol jeho český kolega Carzzy a odchádzal zo Summoners Riftu so skóre 13/2/5. Táto hra trvala 42 minút , G2 odolávali do posledného momentu.

Najsilnejším pilierom bol Caps so svojou Tristanou, ktorý síce svoj tím na začiatku viedol správnym smerom, ale MAD Lions boli schopní túto hru otočiť. V druhej mape teda opäť zvíťazil tím MAD Lions. Tentokrát to zvládli do 30tej minúty a znovu sme mohli vidieť skvelý performance Carrzyho, ktorý mal tentokrát picknutú Kaisu. V tretej mape sme mohli vidieť znovu picknutú Oriannu, no v tomto kole si ju ale pickol Caps a spolu so svojím tímom tak dokázali znížiť na 2:1.

Štvrtá mapa nám priniesla znova Oriannu, ale už tradične v Humanoidovom podaní. V poslednom teamfighte s ňou za pomoci svojej Command : Shockwave dokázal vymazať hneď 2 targety z tímu G2 a odniesť si tak víťazstvo s výsledným skóre 3:1 na mapy. 

LCS výsledky – League of Legends

Tento týždeň prebehlo druhé kolo americkej LCS. O postup do finále bojovali Cloud 9 a Team Liquid. Prvá mapa šla pomerne jednoznačne na stranu Cloud 9, v ktorej nám Perkz ukázal nádherný performance za svojho Sylasa. C9 si postrážili všetkých drakov a rozdiel v goldoch na konci hry, vyše 15-tisíc, nám takisto len potvrdil krásne zvládnutú prvú mapu z ich strany.

Na druhej mape sa ale situácia otočila. Tentokrát to bol Team Liquid, ktorý svojím dominantným výkonom dokázal vyhrať a získať tak vyrovnávajúci bod už v 24. minúte s tímovým skóre 12:2. Rozdiel v goldoch už v tak skorej minúte bol vyše 12 000 a nás tak čakal veľmi zaujímavá tretia mapa, ktorú si znova na striedačku vzali Cloud 9. V tomto kole to na goldy ani na drakov nebolo až také jednoznačné ako sme mohli vidieť v úvode tejto BO5ky.

Zven nám ukázal silu Jinx a z riftu odchádzal s veľmi úspešným skóre 9/1 a Quadrakillom, ktorý získal v poslednom teamfighte. Štvrtá mapa bola v tomto prípade rozhodujúca pretože si ju znova ukoristili Cloud9, ktorí hru znova zvládli už do 30. minúty s Lucianom na mide v podaní Perkza.

BASE GAMES – TFT / League of Legends

Organizácia BASE GAMES vo štvrtok, 1. apríla, usporiadala už štvrtý Amber drop turnaj v TFT, ktorý vyhral hráč Climex. Čo sa týka League of Legends, tento týždeň sme sa žiaľ na žiaden turnaj ani drop pozrieť nemohli nakoľko sa pred týždňom konal Crimson Tournament.

Čo nás ale môže tešiť je to že v utorok, 6.apríla, sa začína nový kvartál, a teda tímy začínajú so získavaním svojich BG points od začiatku. My sa tak už v utorok večer dozvieme meno víťaza Dropu, a tým pádom aj meno tímu, ktoré na najbližší týždeň bude na prvej priečke aj v tabuľke.

ESL Pro League Season 13 – CSGO

Tento týždeň nám priniesol jedno prekvapenie, a to že tímu Complexity sa podarilo poraziť Natus Vincere 2:0. Všetky tri zvyšné zápasy skončili tesnejšie so skóre 2:1. Víťazmi v tomto týždni, okrem Complexity, sú aj FURIA Esports, G2 Esports a štvoricu víťazov uzatvára Virtus.pro. V nasledujúcom týždni sa dozvieme kto odíde víťazne z dvojice FURIA Esports – G2 Esports, a takisto aj z dvojice Complexity – Virtus.pro.

 

Zdroj: Base Games/Jozef Guzmický
Odporúčame