Objav najlepšie hry mája: Nová Zelda zatiaľ v súťaži o hru roka nemá poriadnu konkurenciu

bežiaci Link

Nová Zelda Tears of the Kingdom je priam perfektná (Zdroj: Nintendo)

#Tohtoročný máj priniesol do sveta hier ďalšieho ašpiranta na titul hry roka 2023. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom dosiahla v priemere takmer dokonalé hodnotenie. No nemali by sme zabúdať ani na ďalšie tituly, ktoré síce nevyvolali taký veľký rozruch, ale dokázali zaujať svojimi prednosťami.

Na základe agregátora herných recenzií OpenCritic sme sa pozreli na tie najlepšie počiny minulého mesiaca. Máš sa na čo tešiť!

Precízna stratégia a taktika

Očakávané štvrté pokračovanie kultovej 4X série Age of Wonders síce na prvý pohľad môže pôsobiť príliš komplexne, no ukrýva v sebe veľký potenciál. Nezanedbáva však ani rozprávanie zaujímavých príbehov rôznorodých hrdinov.

Táto ťahová stratégia, ktorá súperí so známejšou sériou Civilization, stavia na farebnom fantasy svete a rôznych rasách, ktoré je možné výrazne upravovať. Treba si však rezervovať dostatok času, keďže v tomto žánri hier času nikdy nie je dosť.

Rovnako aj pri hre Darkest Dungeon II budeš potrebovať veľa strategického zmýšľania a odhodlania neskončiť po prvej prehratej bitke. Podľa viacerých kritikov ide o vynikajúce pokračovanie jednej z najlepších roguelike hier.

Zásluhu má na tom nový prístup k ťahovým súbojom, ktorý stavia na svojej hĺbke, no zároveň sa nesnaží hráča zaplaviť zbytočnosťami. Pomyselnou čerešničkou na torte je výnimočné, akoby ručne kreslené grafické spracovanie.

Kvalitu Age of Wonders 4, ako aj Darkest Dungeon II, podčiarkuje pomerne vysoké hodnotenie, ktoré presahuje úroveň 80 bodov.

Ľudstvo a masívne zbrane

Humanity, alebo v preklade „Ľudstvo“, na prvý pohľad predstavuje veľmi zvláštnu hru, ktorá prináša množstvo šikovne navrhnutých hlavolamov. Masa ľudí predstavujúca akýchsi primitívnych robotov ti bude slúžiť na riešenie rôznych problémov, ktoré sa postupne začnú vyvíjať do zaujímavejších a komplexnejších úloh. Podobnosť s hrami, ktoré nesú značku Lemmings, je zrejmá už na prvý pohľad.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čo si obliecť na maturitu? Máme pre teba zopár hackov, ako zapôsobíš formálne aj štýlovo!

Naopak, Warhammer 40,000: Boltgun sa snaží zaujať podobnosťou s klasickými strieľačkami z 90. rokov a zároveň sa drží sveta Warhammeru. Môžeš sa tešiť na rôznorodé zbrane, ktorých používanie určite neomrzí. Čakajú ťa aj rôzni nepriatelia, ktorých bude niekedy prekvapivo veľa. Atmosféra hry môže aj preto do istej miery pripomínať posledné diely akčnej hry Doom.

Aj vďaka svojej jedinečnosti si Humanity vyslúžilo úctyhodných 85 bodov, avšak Warhammer 40,000: Boltgun sa napriek zábavnej hrateľnosti dostal len tesne pod hranicu ôsmich desiatok bodov.

Zelda a Lana

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom od Nintenda je prakticky dokonalou hrou. Toto obsahom bohaté pokračovanie vylepšuje pôvodnú hru vo väčšine aspektov. Hráčov nadchne aj svojou slobodou a širokou paletou kreatívnych riešení. Zároveň je to technologický zázrak, keďže Tears of the Kingdom na pomerne starom Switchi beží plynulo pri 30 snímkach za sekundu (fps).

„Platformovka“ Planet of Lana, podobne ako nová Zelda, upúta svojím očarujúcim grafickým spracovaním, ktoré poteší aj najnáročnejšie oko. Môžeš sa taktiež tešiť na rôzne mechanické hádanky a príležitosti na preskúmanie bohatého sveta plného hrôzostrašných robotov.

Najvyššie hodnotenou hrou mája tohto roka sa tak stala práve nová Zelda so skóre 96 bodov, čím si zároveň predbežne „zasadla“ na trón najlepšej hry tohto roka. Tvorcovia zo švédskeho nezávislého štúdia Wishfully sa môžu tešiť pri svojej debutovej hre Planet of Lana zo získaných 80 bodov.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, opencritic.com
Odporúčame