Herný newsfilter: Na toto sme čakali, nový Counter-Strike bude skutočnou revolúciou

Counter-Strike 2 od Valve

Nový Counter-Strike prinesie doslova revolúciu (Zdroj: Valve)

#Predošlý týždeň ovládlo Valve, ktoré oznamuje nové hry veľmi sporadicky, no keď sa tak stane, vieme, že ide o „herný sviatok“. Inak to nebolo ani tentoraz. Nový Counter-Strike sa už o niekoľko týždňov dostane aj medzi širokú verejnosť.

To isté ale platí aj pre desiatky hier, ktoré v tomto roku plánuje vydať Netflix. Na zozname sa ocitla aj hra podľa reality šou Too Hot to Handle či Mighty Quest: Rogue Palace od Ubisoftu. Dátum vydania dostal konečne už aj Glum z Pána Prsteňov. Na počítače a konzoly príde 25. mája.

Minuloročný herný rok ešte opätovne pripomenulo Metacritic, ktoré potvrdilo domnienky hernej komunity. Rok 2022 jednoznačne patril japonskému výrobcovi konzol. Naopak, konkurent z Ameriky skončil s hanbou.

PlayStation ovládlo minulý rok

Už podľa výsledkov minuloročného odovzdávania „herných Oscarov“, takzvaných The Game Awards 2022, bolo zrejmé, že značke PlayStation sa nesmierne darilo. Potvrdil to aj známy agregátor herných recenzií Metacritc, ktorý vydal svoj každoročný report.

Herné vydavateľstvo patriace japonskému Sony sa umiestnilo na vrchole pred Paradox Interactive, Activision Blizzard, Focus Entertainment a Take-Two Interactive.

Minulý rok z dielne Sony vyšlo viacero kriticky uznávaných hier vrátane konzolových titulov God of War Ragnarök, The Last of Us Part 1, Horizon Forbidden West či Gran Turismo. Nechýbali ani vydania pre počítače v podobe Spider-Mana a „Boha vojny“. V roku 2021 sa Sony Interactive Entertainment umiestnilo na druhom mieste.

Pomyselný „Ice Bucket Challenge“ zrejme nedobrovoľne okúsil Microsoft, ktorý sa ako víťaz roku 2021 do rebríčka ani nekvalifikoval. Z produkcie Xbox Game Studios totiž nevyšlo v minulom roku minimálne päť rozdielnych hier.

V tomto roku doposiaľ priniesli úspešný Hi-Fi Rush a dátum vydania má Minecraft Legends, Redfall či Starfield. Snáď tentokrát dosiahnu aspoň požadované minimum.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ďalšia sezóna e-športovej súťaže: Valorant sa vracia - Road to Comic-Con štartuje aj v tomto roku!

Nový Counter-Strike

Po rokoch čakania Valve oficiálne oznámilo Counter-Strike 2, ktoré vydá počas tohtoročného leta. Novinka dorazí dokonca ako bezplatná aktualizácia hry Counter-Strike: Global Offensive, ktorá hráčom umožní zachovať si inventár z aktuálnej hry.

„Counter-Strike 2 je najväčší technický skok vpred v histórii Counter-Strike, ktorý zaisťuje nové funkcie a aktualizácie pre nadchádzajúce roky,“ uvádza Valve. Niektorí šťastlivci sa už k hre dostali formou limitovaného testu.

Podľa zverejnených videí máme od novinky očakávať vylepšené mapy s moderným vizuálnym spracovaním či väčšiu precíznosť streľby a pohybu. Postará sa o to rýchlejšia sieťová komunikácia so servermi. Pomyselnou čerešničkou na torte je dynamický dym.

Znie to na prvé počutie možno zvláštne, no „nový“ dym si získal doposiaľ najviac pozornosti. Obsah dymových granátov sa totiž stane dynamickým objektom, ktorý bude reagovať na prostredie, osvetlenie, streľbu či výbuchy.

Najviac ma zaujala možnosť streľby cez dymovú clonu, ktorá vytvorí akoby tunel svetla. Už teraz vznikajú teórie, aký to bude mať vplyv na súťažné a iné profesionálne zápasy. Jedno je však isté, „druhý“ Counter-Strike zásadné zmení hernú e-športovú scénu. Súčasný Counter-Strike: Global Offensive vyšiel takmer pred 11 rokmi.

👋 Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com, ign.com, metacritic.com
Odporúčame