Slovensko sa pýši novou počítačovou hrou: Takéto závody na život a na smrť si ešte nevidel

Záber z hry Near the Fear

Záber z hry Near the Fear (Zdroj: Boris Kudlač)

#Slovensko sa môže pochváliť ďalším zápisom do herného sveta. Tentokrát hovoríme o hre Near the Fear, ktorá sa predstavuje v prvej ukážke. Nepôjde však o konzolovú hru (zatiaľ). Dostupná bude len na počítač. Zaručujem ti, že takúto závodnú hru si ešte nevidel a verím, že potrápi nervy aj tomu najlepšiemu gamerovi.


Najlepší slovenskí a českí hráči na svetovej CS:GO scéne


Zaujímavá kombinácia roguelike a racingu

Hra Near the Fear spája prvky roguelike, teda napríklad permadeath a závodov. Princíp hry je v podstate jednoduchý – dostať sa so svojím autom až na koniec dráhy. To však nebude také jednoduché. Dôležitou rovinou v hre bude čas, pretože neustále bude za tebou sila, ktorá ťa bude chcieť pohltiť.

Si šoférom auta, ktorý prechádza tajomným podvedomím a snaží sa uniknúť tajomnej sile. Driftovaním zákrut, dobrým načasovaní a vyhýbaním sa zvláštnym objektom musíš prechádzať levely a nájsť svoju cestu domov. Hra ponúka atypický surrealistický svet plný monštier a démonov, ktoré sídlia v našej hlave.

Roguelike je hra, v ktorej máš len jeden alebo veľmi obmedzený počet pokusov na to, aby si ju prešiel. Každý level budeš musieť zvládnuť na jeden jediný pokus. Na uloženie progresu teda zabudni, aj keď level môžeš opakovať donekonečna. Dôležité bude aj vylepšovanie autíčka či zbieranie bodov počas závodu. Pamätaj si však, že každá zákruta ťa dokáže pripraviť o všetko.

Hra Near the Fear
Hra Near the Fear (Zdroj: Boris Kudlač)

Hru vytvoril Slovák Boris Kudlač

Za celým projektom stojí Slovák Boris Kudlač, ktorý ale žije a pracuje v Brne. Vo svete videohier sa pohybuje od roku 2019 a Near the Fear bude jeho veľkou prvotinou.

Na hre nás však prekvapili systémové požiadavky, ktoré sú pomerne vysoké. Budeš potrebovať operačný systém Windows 7 alebo novší, procesor Inter Core i5 7. generácie alebo novší, 16 GB RAM alebo viac, grafiku NVIDIA GTX 1060 alebo Radeon RX 480 a novšie a DirectX verziu 10. Samotná hra bude mať vyžadovať len 1 GB tvojho úložného priestoru a podľa výkonu tvojho počítača bude mať odomknutý framerate.

Near the Fear aktuálne plánuje vstup do early access na Streame. Ak všetko pôjde ako má, Boris Kudlač plánuje hru vydať už koncom tohto roka. Zahral by si si hru Near the Fear?


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, vortex.cz, stream.com
Odporúčame