Šokujúca nová reklama od McDonaldu! Hviezdou videa je legendárny český šéfkuchár

Šokujúca nová reklama od McDonaldu!

Šokujúca nová reklama od McDonaldu! (Zdroj: Unsplash.com/Thabang)

#Nová reklama od McDonaldu skutočne šokuje. Hviezdou ich nového hudobného klipu sa totiž stal legendárny český šéfkuchár, ktorý začínal svoju kariéru v michelinskej reštaurácii v Londýne. Neskôr si otvoril legendárnu reštauráciu aj v Českej republike. Teraz však hviezdi v skutočne zaujímavej reklame od známeho fasfoodového reťazca. Neuveríš, čo si dal na seba.

Aj ty určite poznáš meno známeho českého šéfkuchára Přemka Forejta, ktorý sa stal slávnym najmä vďaka jeho účinkovaniu v populárnej relácii MasterChef Česko. V roku 2019 v tejto šou totiž zasadol na porotcovskú stoličku, aby ostatným kuchárom mohol odovzdať svoje skúsenosti a spoločne s ďalšími dvoma porotcami vybrať toho najlepšieho zo súťažiacich.

To, že Přemek Forejt je skutočný profesionál, dokazujú aj jeho niekoľkoročné skúsenosti v gastronómii. Svoju kariéru začínal v michelinskej reštaurácii L’Autre Pied v Londýne. Neskôr, keď sa vrátil napäť do Českej republiky, začal pôsobiť v Brne v reštaurácii Koishi. Avšak potom si otvoril svoju vlastnú reštauáraciu Entrée Restaurant v Olomouci. Informuje o tom na svojom webe premekforejt.cz. V roku 2016 sa jeho reštaurácii podarilo umiestniť v magazíne Euro, kde získala titul najlepšej mimopražskej reštaurácii. V roku 2017 vyhral Přemek Forejt 2. miesto v súťaži Zlatý kuchař. Jeho reštaurácia Entrée Restaurant zas získala 1. miesto ako najlepšia reštaurácia podľa Maurerovho výberu. V roku 2018 zas získala jeho reštaurácia ocenenie najlepšia „fine dinigová“ reštaurácia v Českej republike podľa týždenníku Euro.

Přemek Forejt je tak skutočne legendárnym šéfkuchárom, ktorý s jedlom dokáže hotové divy. Najnovšie sa však do povedomia ľudí dostal vďaka novej reklame od McDonald’s Česko a Slovensko. Přemek Forejt si totiž zahral úlohu rapera, ktorý si na seba obliekol oblečenie zo žemlí od burgrov a mixážny pult mu robia rôzne suroviny. Legendárny kuchár vo svojom príspevku na Instagrame o tomto projekte povedal, že „v kuchyni ma vždy napadajú šialené nápady… Čo keby som zložil song len zo zvukov surovín? Hmmm… Ako asi hrá paradajka, cibuľa, uhorka alebo slanina?“

Video u mnohých vyvolalo rôzne emócie a kým niektorí túto reklamu skutočne milujú, iní ju zas tak v láske nemajú. „Poznáte ten pocit, keď sa za niekoho hanbíte? Tak presne toto video vo mne vyvolalo tento dojem,“ poznamenala jedna z komentujúcich. Vzápätí sa pridal ďalší „ako málo stačí na to, aby človek, ktorého som si vážil, uznával som ho ako odborníka a sníval som o tom ako navštívim jeho reštauráciu, zo dňa na deň u mňa klesol na úplné dno… Ako po tomto chce robiť porotcu v MasterChefovi? Mu tam prinesú polotovar v mastnom papieri a on bude najviac spokojný.“ Napriek veľkej kritike má však toto video už viac ako milión zhliadnutí.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, YouTube/McDonald's Česko a Slovensko, premekforejt.cz
Odporúčame