EA vytvára RPG hru Pána Prsteňov: Nezahráme si ju na konzole, ale zadarmo na našich mobiloch!

Hra Shadow of Mordor

Hra Shadow of Mordor (Zdroj: Warner Bros. Interactive Entertainment)

#Štúdio Electronic Arts nás tento týždeň potešilo skvelou správou. Znova sa pustili do vývoja hry podľa príbehov majstrovského rozprávača J. R. R. Tolkiena. Postará sa o ňu konkrétne mobilné štúdio EA Capital Games, ktoré v minulosti pracovalo aj na hre Star Wars: Galaxy of Heroes.

Ich nová hra ponesie názov Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth. Je teda jasné, že si znova zahráme za staré známy postavy z kníh aj oceňovanej filmovej trilógie. Okrem kombatu by sme sa mali dočkať aj prerozprávania príbehu, ktorý by však podľa informácii z tlačovej konferencie EA nemusel obsahovať len známe putovanie do Mordoru.


Vieme, ktoré smartfóny sa tento rok predávajú najviac: Samsung je stále na čele, jeho konkurencia spokojná určite nebude


„Sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať na novej hre zo svete Stredozeme. Pôjde o novú generáciu mobilného RPG,“ povedal viceprezident pre mobilné štúdio EA Malachi Boyle. „Tím je plný fanúšikov Pána Prsteňov a každodenne sa to odráža na ich práci. Hra bude obsahovať kombináciu krásnej grafiky, cinematic scén a pohybové vlastnosti obľúbených hrdinov.“

Nejde o prvú prácu štúdia EA na príbehoch Tolkiena. Podieľali sa na vývoji počítačovej trilógie a časť z ich tímu aj na príbehu Shadow of Mordor, pričom obe spomínané hry zožali úspech. Mobilné spracovanie Pána Prsteňov dostaneme zadarmo na naše smartfón.

Tešíš sa na novú hru a zahráš si ju?

Hru vytvorí mobilné štúdio Electronic Arts
Hru vytvorí mobilné štúdio Electronic Arts (Zdroj: EA)

Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com, Electronic Arts
Odporúčame