Vieme, ktoré smartfóny sa tento rok predávajú najviac: Samsung je stále na čele, jeho konkurencia spokojná určite nebude

Najpredávanejšie smartfóny prvého kvartálu 2022

Najpredávanejšie smartfóny prvého kvartálu 2022 (Zdroj: Unsplash.com/Sun Lingyan)

#Nadišiel čas roka, keď nám portál Counterpoint zverejnil počty predaných smartfónov za prvý kvartál roka 2022. Výsledku sú prekvapujúcejšie, než sme si mohli myslieť.

Na úvod treba, samozrejme, poznamenať, že porovnávame s koncom roka 2021, ktorý je už pravidelne kvôli vianočným sviatkom najziskovejší, no sami sme zvedaví na čísla, ktoré nám prenesie. Prvý kvartál roka zvyčajne odráža výpredaje a povianočné nákupy.


Populárna aplikácia, ktorá ťa donúti žiť tu a teraz: Keď pípne upozornenie, máš len dve minúty na toto!


Samsung na čele, konkurencia výrazne stráca

Pre mnohé filmy ide vždy o najslabšie obdobie roka, o čom sa čínske Androidy zas a znova presvedčili. Nízke predaje hlasí aj americké jabĺčko. Nárast oproti Q4 roku 2021 zaznamenala len jedna firma.

Samsung: Samsung vo februári predstavil svoje nové vlajky Galaxy S22, takže sa ani nečudujeme, že je v predajoch stále na prvom mieste. Oproti vianočnému obdobiu má nárast o takmer 10 % a za prvý kvartál predal 74 miliónov mobilov.

Apple: Úvod roka je vždy pre Apple slabí. Tento rok však oproti začiatku minulému nabrali o takmer 20 % viac zákazníkov, avšak ak si údaje porovnáme s Vianocami, hovoríme o poklese viac ako 20 miliónov kusov. Apple predaj od januára 59 miliónov iPhonov.

Xiaomi: Ani Xiaomi povianočné výpredaje nesvedčia. Značka prišla o 12 % predajov a v prvom krartáli roka 2022 predala 39 miliónov smartfónov.

Oppo: Oppo hlási taktiež straty, ba dokonca ide o jeho najhorší kvartál za posledný rok. Aktuálne sa drží niečo nad 30 miliónmi.

Vivo: Vivo je napočudovanie stabilné. S predanými 28 miliónmi hlási len miliónovú stratu, avšak podobne ako Oppo, aj Vivo sa dostalo na najhoršie čísla za posledný rok.

Celkovo sa za prvé tri mesiace predalo 328 miliónov kusov smartfónov, čo je síce o 50 miliónov menej ako na Vianoce, ale o 5 miliónov viac ako minuloročné povianočné obdobie. Ani celosvetová inflácia zrejme ľudí neprijme šetriť. Aký smartfón si si kúpil minulý rok ty?


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, report.counterpointresearch.com
Odporúčame