Bývanie budúcnosti: Slováci predstavili Ecocapsule ďalšej generácie – minidom, ktorý ti vyrazí dych

Vďaka používateľom tak vzniknú nové futuristické príbytky, ktoré budú ešte viac energeticky nezávislé, s jednoduchším servisom, a budú disponovať väčším úložným priestorom (Zdroj: Freepik/graystudiopro1)

#Hovorí ti niečo pojem kapsulový dom? Ide o projekt Ecocapsule, ktorý pár rokov dozadu odštartovali dvaja Slováci. Tento prenosný mikrodom ti ponúka všetko, čo k životu potrebuješ. I napriek svojej minimalistickej myšlienky je plnohodnotným príbytkom. Teraz tento slovenský startup prichádza na trh s prevratnou novinkou – vylepšený model NextGen, ktorý má pokračovať v ošiale aj v zahraničí. Po prvýkrát uvidela verejnosť ekologický domček v januári 2018, kedy jeden kus dopravili na strechu budovy v bratislavskom Starom Meste.

Bývanie z budúcnosti

Spätná väzba používateľov týchto príbytkov vnukla majiteľom startupu nápad na zrod druhej verzie. Má byť lepšia, technologicky vyšperkovaná, viac nadizajnovaná. Vďaka používateľom tak vzniknú nové futuristické príbytky, ktoré budú ešte viac energeticky nezávislé, s jednoduchším servisom, a budú disponovať väčším úložným priestorom. Celkovo má ísť o zväčšenie obytnej plochy až o pol metra.

„Najmarkantnejšou zmenou v dizajne produktu bude osadenie veľkého panoramatického okna, vďaka čomu bude človek ešte bližšie k prírode,“ predstavuje novú verziu spoluzakladateľ Ecocapsule, architekt Tomáš Žáček. Ďalej dodal, že veľké okno, ktoré bude spojené so vstupnými dverami, bude konštrukčne jednoduchšie, a zároveň doplní dizajn domu. Toto zatraktívnenie má prispieť aj k energetickej nezávislosti týchto moderných príbytkov.

Zakladatelia nápadu zohľadnili pri novom dizajnovaný požiadavky zákazníkov, ktoré zneli jasne – vďaka domčeku sa dostať bližšie k prírode. Všetky zmeny majú viesť aj k ekologickejšej stránke. Po spustení produkcie (plánuje sa približne za rok a pol) bude možné vyrobiť namiesto dvoch kusov mesačne až osem!

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ecocapsule.sk (@ecocapsule.sk)

 

Obľúbené aj v Hollywoode

Tento startup má fanúšikov po celom svete! K najznámejším sa hlási aj hollywoodska herečka Susan Sarandon, ktorá túto vymoženosť objavila v roku 2019 počas podujatia v New Yorku na Times Sqare.

„Kúpa Ecocapsule je len jeden malý spôsob, ako žiť udržateľnejším spôsobom života a znížiť svoju ekologickú stopu. Existuje množstvo drobných vecí, ktoré môže každý z nás urobiť, aby prispel v boji za lepší a zelenší svet,“ vyjadrila sa Susan Sarandon, ktorá ekologické bývanie využíva na svojom pozemku na Kostarike.

Nemusíš v nej len bývať

Kapsulu môžeš využiť na viacero spôsobov, nie len na stále bývanie. Po svete sa používajú ako domáce kancelárie, doplnkové víkendové bývanie, ale aj ako gastro prevádzky. Masový záujem prepukol krátko po spustený startupu v roku 2018. Spolumajiteľka pre Forbes prezradila, že so záujemcami riešila napríklad aj to, či môže byť domček nepriestrelný, alebo vo farbe ladiacej k zlatému Porsche.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ecocapsule.sk (@ecocapsule.sk)

<script> 

 

Sleduj nás aj na Facebooku

Zdroj: Forbes
Odporúčame