Krajina chce vytvoriť novú generáciu nefajčiarov: Sú ochotní pristúpiť k najprísnejším opatreniam, zvažujú zákaz predaja cigariet

Krajina chce vytvoriť novú generáciu nefajčiarov

Krajina chce vytvoriť novú generáciu nefajčiarov (Zdroj: Unsplash.com/Sunrise)

#S fajčením má problém nie len množstvo mladých na Slovensku, ale aj v ďalších európskych krajinách. Niektorí však pristupujú k tomuto zlozvyku prísnejšie. Jedna z krajín je dokonca ochotná zaviesť najprísnejšie opatrenia, aby vychovala novú generáciu nefajčiarov.

Dánsko je jedna z krajín Európske únie, kde zvažujú zavedenie najprísnejších pravidiel, čo sa týka fajčenia. Momentálne tomuto zlozvyku holduje až 31% ľudí vo veku 15 až 29 rokov, a to aj napriek tomu, že je to jadna z hlavných príčin vzniku rakovinu u obyvateľov nordickej krajiny. Ročen v tejto krajine, ktorá má 5,8 milióna obyvateľov zomrie 13 600 ľudí na toto ochorenie.

Ich cieľom je tak postupným zvyšovaním veku zamedziť tomu, aby mladí ľudia vôbec fajčiť začali. Minister zdravotníctva Magnus Haunicke dokonca poznamenal, že chcú, aby ľudia, ktorí sa narodil po roku 2010 nikdy nezačali fajčiť. Fajčenie je pritom v tejto krajine povolené od 18-tich. Sú ochotní pritom priať aj prísnejšie pravidlá. „Ak to bude potrebné, sme pripravení zakázať predaj (týchto produktov) tejto generácii postupným zvyšovaním vekovej hranice,“ poznamenal minister zdravotníctva. A čo ty, fajčíš?

Krajina chce vytvoriť novú generáciu nefajčiarov
Krajina chce vytvoriť novú generáciu nefajčiarov. (Zdroj: Unsplash.com/Mikael Seegen)

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, theguardian.com
Odporúčame