Vieš, ako sa Ego stará o svoje financie? Prevez sa s ním vo Ferrari a všetko ti prezradí!

Tatra banka.

Zdroj: Tatra banka.

#Či ťa v škole baví občianska náuka, angličtina alebo iný predmet, vedomosti zo sveta financií sa ti zídu vždy. Dnes môžeš navyše pri výučbe využiť aj moderné technológie. Priblížime ti jednu zaujímavú novinku.

Nová aplikácia plná zážitkov

Zdá sa ti čítanie textov nezáživné? V novej aplikácii od Tatra banky a firmy Virtual Everything na teba nič také nečaká. Svetom financií ťa prevedie sám Ego. „Keď sme zakladali Kontrafakt, polovicu zárobkov sme si odkladali do tzv. Kontrafondu. Tak sme si na niečo dokázali zarobiť. Tento prístup používam dodnes a myslím, že sa mi celkom darí. Chcem preto, aby aj mladí ľudia mali svoje financie pod kontrolou,“ povedal o svojej motivácii spolupracovať na projekte známy raper.

Prenesie ťa do Matrixu

Spomínaš si na ikonickú scénu vo filme Matrix, keď Morfeus vezme Nea po prvýkrát do Matrixu, v ktorom nič nie je? Spoločne sa nachádzajú len v bielom priestore, až pokým nespustia program. Podobný zážitok si môžeš vyskúšať aj ty. V úvode prvej lekcie sa ocitneš presne v rovnakom priestore, až kým ťa Ego nezoberie na tvoje prvé dobrodružstvo.

Čo je finančná gramotnosť?

Pojmy ako hypotekárny úver, debetná a kreditná karta či životné poistenie si už určite počul. Vedel by si ich však vysvetliť aj niekomu ďalšiemu? Ich významy, ktoré by mal ovládať každý mladý, ale aj dospelý človek, sú často ťažko zapamätateľné.

„Vidím to aj na svojich rovesníkoch, hudobníkoch či influenceroch. Ak sa dostanú k peniazom, často s nimi začnú zaobchádzať veľmi nerozumne. Ani ja v tom nie som dokonalý, preto som hľadal cestu, ako by som sám vedel pomôcť,“ priblížil Ego.

Tatra banka.
Zdroj: Tatra banka

Virtuálna realita na školách

Nové vedomosti sa už nemusíš učiť – jednoducho ich stačí prežiť. Aplikácia VR Generation je totiž vytvorená pre prostredie virtuálnej reality. Inovatívnym spôsobom sa ti poznatky uchovajú v hlave dlhšie, pretože si ich budeš spájať s pozitívnymi pocitmi. Do projektu Tatra banky sa zapojilo až 133 stredných škôl. Tie získali od Nadácie Tatra banky spolu 10-tisíc cardboard okuliarov na virtuálnu realitu. Aplikácia je okrem toho prispôsobená aj na mobil a vďaka natáčaniu 180-stupňovou kamerou si užiješ rovnaký zážitok.

Aplikácia ušitá na mieru

Na prvý pohľad to môže vyzerať náročne, ale aplikácia VR Generation bola vyvinutá priamo pre študentov stredných škôl. Ešte pred jej vznikom dostali zapojené školy dotazník, ktorý vyplnilo viac ako 4-tisíc študentov. Možno si sa s ním stretol aj ty. Jeho cieľom bolo zistiť úroveň vedomostí študentov.

Na základe získaných údajov sa vývojári presne trafili do toho, čo študentov zaujíma a zároveň čo potrebujú dohnať. „Viacero vecí som sa pri tomto projekte naučil aj ja. Zaujímavé zistenie pre mňa bol rozdiel medzi debetnou a kreditnou kartou. Na prvý pohľad sa zdá, že na debetnej sa dá ísť do mínusu (debet, pozn. redakcie), ale je to inak,“ opisuje Ego svoju skúsenosť z natáčania.

Vedomosti vždy po ruke

Keď prejdeš všetkými siedmimi lekciami, odomkne sa ti špeciálne outro a test, v ktorom si môžeš overiť, či si si nové vedomosti skutočne osvojil. Pokiaľ by ti niečo vypadlo, k všetkým lekciám sa môžeš vrátiť. V aplikácii je aj knižnica, v ktorej sa ti po pozretí novej lekcie automaticky uložia všetky podstatné pojmy. Budeš ich mať heslovito vysvetlené. Každá definícia podlieha pravidlu – vysvetlenie v jednej vete. Kedykoľvek tak budeš potrebovať zistiť význam slova z oblasti financií, stačí otvoriť aplikáciu.

Prevez sa v novom Ferrari

Herná novinka od Tatra banky ti prináša až sedem lekcií s Egom, vďaka ktorým môžeš objavovať svet z úplne inej perspektívy. S novými pojmami sa tak môžeš oboznámiť počas jazdy vo Ferrari alebo sa spolu preletíte vrtuľníkom ponad Tatry. Ego sa s tebou bude po celý čas rozprávať. Dokonca ťa nechá šoférovať a spoločne navštívite aj nahrávacie štúdio, kde si spolu zarapujete. Môžeš si tak byť istý, že to nebude žiadna nuda a o zážitky budeš mať postarané.

CHCEM APLIKÁCIU

Tatra banka.
Zdroj: Tatra banka

Advertoriál pripravený v spolupráci s Tatra bankou.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame