Lenovo predstavil svoj prvý notebook s dvomi obrazovkami: Miesto laptopu a tabletu ti stačí toto zariadenie!

Lenovo na CES predstavil notebook s dvomi displejmi

Lenovo na CES predstavil notebook s dvomi displejmi (Zdroj: Lenovo)

#Podľa CES 2022 to vyzerá, že už si nebudeme kupovať notebook a tablet separátne. Po tom, čo Asus predstavil svoj Zenbook Fold, sa o pozornosť hlási spoločnosť Lenovo. Ich notebooky sú na Slovensku veľmi populárne, nakoľko ponúkajú optimálny pomer ceny a výkonu. Tento model však nebude za babku.


Apple pokračuje v redukovaní: Nové iPhony by mali prísť o fyzickú SIM kartu a káblové nabíjanie!


Novinka Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 láka na dva displeje. Vďaka nim chce posunúť multitasking na novú úroveň. Niečo podobné sme videli už pred rokmi v Asuse. Lenovo však pochopil, že umiestniť displej nad klávesnicu, tak ako sme to videli v modeli ZenBook Duo, nie je pre používateľa optimálne. Rozhodli sa preto zväčšiť telo a druhú obrazovku umiestniť vedľa klávesnice.

Porty nájdeš na zadnej strane
Porty nájdeš na zadnej strane (Zdroj: Lenovo)

Dve obrazovky a super výkon

Hlavný displej má veľkosť 17.3 palcov, rozlíšenie 3K, obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, svetelnosť 400 nitov a podporu Dolby Vision. S týmito parametrami sa zaradí medzi najkrajšie displeje na trhu a môže pokojne konkurovať aj novým MacBookom Pro.

Sekundárny displej umiestnený vedľa klávesnice má 8 palcov a rozlíšenie 800 x 1200 pixelov. Nakoľko sa vie spárovať aj s mobilom či tabletom, vieš mať svoje dáta z mobilného zariadenia poruke aj počas práce na notebooku. Bojíme sa však, či nebude obrazovka zavadzať pri písaní na klávesnici.

Čo sa týka samotného procesoru a operačnej pamäte, nájdeš tu len to najlepšie. Srdcom stroja je procesor Intel Core i7 najnovšej 12. generácie a podporu mu bude robiť 16 alebo 32 GB RAM typu DDR5. Zákazníci budú mať na výber medzi 512 GB, 1TB alebo až 2TB internej pamäte, samozrejme SSD. No a, ako to už pri týchto notebookoch býva zvykom, grafickú kartu tu nájdeš len integrovanú Intel Iris Xe.

Súčasťou balenia je aj stylus
Súčasťou balenia je aj stylus (Zdroj: Lenovo)

Prepracovaný multitasking

Ani konektivita nijako nezaostáva. Samozrejmosťou je pripojenie USC-C Thunderbolt 4, HDMI, USB-A, ale aj jack pre slúchadlá či mikrofón. Zákazník dostane pri kúpe aj skúšobnú verziu najnovšieho MS Office, ale aj antivírusu McAfee LiveSafe.

Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 posúva multitasking na úplne novú úroveň. Apple ponúka skvelé prepojenie MacBooku a iPhonu, avšak bezkontaktne takto prepojiť Windows a Android bol vždy problém. Teraz ti stačí prepojiť s mobilom len sekundárny displej. Všetko funguje bezdrôtovo vďaka NFC a Wi-Fi. Súčasťou balenia je aj stylus, ktorý sa nabíja priamo v tele zariadenia.

Páči sa ti koncept notebooku s dvomi displejmi? A využil by si vôbec takéto zariadenie?

Zdroj: hashtag.sk, lenovo.com
Odporúčame