Nová éra herných konzol: Nintendo už čoskoro predstaví nástupcu konzole Switch

Nintendo

Nintendo Switch sa dočká nástupcu (Zdroj: Pixabay.com/photim)

#Herná konzola Nintendo Switch vyrábaná spoločnosťou Nintendo bola predstavená bola v marci 2017 a rýchlo získala popularitu medzi hráčmi po celom svete. Unikátnym je najmä jej hybridný dizajn, ktorý umožňuje hráčom hrať doma na televízore alebo aj na cestách vo forme prenosnej konzoly.

Vytúžený nástupca

Hlavným prvkom konzoly je najmä jej odnímateľný ovládací systém Joy-Con, ktorý sa dá pripojiť k samotnému zariadeniu alebo taktiež aj používať samostatne pre viac hráčov. Tiež má vstavaný displej s dotykovou obrazovkou, ktorý ti umožňuje hrať hry v režime prenosnej konzoly, čo je čoraz obľúbenejší prvok.

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Nintendo sa ešte tento rok dočkáme oficiálneho predstavenia konzole, ktorá bude právoplatným nástupcom práve pre Nintendo Switch. Zatiaľ však nanešťastie žiadne bližšie podrobnosti zverejnené neboli. 

Nintendo
Aká bude nová konzola od Nintenda? (Zdroj: Pixabay.com/joatseu)

Výnimočné exkluzivity

Konzola Nintendo Switch je známa takisto aj svojimi exkluzívnymi hrami, ako sú The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey alebo napríklad aj Animal Crossing: New Horizons, ktoré prilákali extrémne množstvo hráčov.

Celkovo Nintendo Switch poskytuje naozaj flexibilný herný zážitok, ktorý umožňuje hráčom hrať kedykoľvek a kdekoľvek podľa ich vlastných preferencií. Je to jedna z najpopulárnejších herných konzol na trhu a stále je aktívne podporovaná novými hrami a aktualizáciami, aj keď vlastne neponúka taký vyladený vizuálny zážitok, ako jeho konkurencia. Avšak práve vďaka svojim exkluzivitám a širokým možnostiam využitia sa stále drží na vrchole obľúbenosti a videoherný svet je veľmi zvedavý na to, čo nám prinesie jeho nástupca!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame