Z Oktagonu išiel priamo do UFC, po neúspechu sa vracia: Ľahkú váhu posilní hviezdne meno

Niklas Stolze pred zápasom v UFC

Niklas Stolze (Zdroj: Instagram.com/greenmaskmma)

#Nemecký bojovník Niklas Stolze po vyše dvoch rokoch opúšťa najprestížnejšiu svetovú organizáciu UFC. Do nej prestúpil priamo z Oktagonu, keď mal už dohodnutý súboj na turnaji Oktagon 16 ešte v marci 2020 proti Gáborovi Borárosovi. Ten ale nedopadol, keďže sa turnaj skončil týždeň pred jeho konaním. V UFC získal tri prehry v rade, po ktorých ho organizácia prepustila. Iniciatívy sa chopil Oktagon, ktorý nemeckú hviezdu podpísal do vlastných radov.

Zamieša Niklas Stolze kartami v ľahkej váhe?

Stolze už jeden zápas pod hlavičkou Oktagonu má za sebou. V čisto jednostrannom zápase si poradil s Janom Jankom ešte na turnaji Oktagon 7. To sa ale udialo ešte vo welterovej váhe do 77 kilogramov, v ktorej mal prebehnúť aj zrušený zápas s Borárosom. Tú Stolze vystriedal za ľahkú hneď po druhej prehre v UFC, ktorá prišla knokautom už po 68 sekundách úvodného kola.

Nemecký bojovník prestúpil o váhovku nižšie a v nej má v súčasnosti negatívne skóre 0-1, keď podľahol Benoitovi Saint-Denisovi na škrtenie. Aj keď sa mu v lige majstrov rozhodne nedarilo podľa predstáv, Stolze má naďalej veľmi slušné skóre 12-6. V ľahkej váhe je po víťazstve nad Ivanom Buchingerom šampión Losene Keita, ktorého by mohol po prípadných dvoch-troch víťazstvách vyzvať o titul.

Ovládnutý nemecký trh

Niklas Stolze sa tak stal ďalším bojovníkom, ktorý si to priamo po prepustení z UFC namieril do Oktagonu. Prvým bol mladší z dua slávnych nemeckých bratov Dawid Zawada. Ten už má za sebou v Oktagone úspešnú premiéru a nechýba mu ďaleko k tomu, aby sa stal ďalším titulovým vyzývateľom šampióna Davida Kozmu.

Po vstupe Oktagonu na nemecký trh sa najväčšia česko-slovenská MMA organizácia okamžite stala jednotkou aj v Nemecku. V súčasnosti zápasia pod taktovkou Oktagonu mená ako Stephan Pütz, Christian Eckerlin, Dawid Zawada, Rafael Xavier alebo Christian Jungwirth. Títo bojovníci patria k najväčšej nemeckej špičke mimo bojovníkov UFC.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame