Nik Tendo v roku 2020 vládol. Na čo sa od neho môžeme tešiť teraz?

Nik Tendo v minulom kalendárnom roku dokonalo ukázal, že nepatrí len k českej rapovej špičke, ale rovno k tej československej. Rap game je v našich končinách neúprosná a konkurencia je vysoká, ale treba dodať, že Nik Tendo, alebo ak chceš Goldcigo, má všetko, čo by moderný rapový umelec mal mať. Rok 2020 mu vo veľa ohľadoch patril, pričom (nielen) jeho priaznivci sú zvedaví na to, čo si pripravil na rok 2021, ktorý začal pred dvoma týždňami. Poďme sa nad tým spoločne zamyslieť.

Nik Tendo patril v minulom roku, ktorý vo veľkej miere poznačila celosvetová pandémia koronavírusu, medzi najakatívnejších raperov v Českej republike a na Slovensku. Počas prvej vlny, na jar 2020, vydal hudobný projekt Restart, pričom aj on, ako väčšina populácie, veril, že v lete a koncom roka už budeme môcť normálne fungovať, aspoň ako tak. Nestalo sa a prišla druhá vlna koronavírusu, pričom na koncertné turné či rôzne kultúrne akcie sme mohli zabudnúť. Nik vrazil vzniknutú dávku voľného času do tvorby.

Koncom roka uzrel svetlo sveta jeho druhý hudobný projekt za rok 2020, tento raz sa jednalo o EP s názvom Lunazar. Či už Restart alebo Lunazar, oba projekty obsahujú kvalitné tracky, kvalitnú hudbu či množstvo zaujímavých spolupráci. Nik Tendo nezaháľal a upevňoval si svoju pozíciu v neúprosnej rap game. Keď Lunazar a Restart spojíme, dostaneme plnohodnotný album a ešte možno trochu viac. Samozrejme, vzhľadom na to, že Nik je v produktívnom veku, môžeme to brať ako predzvesť toho, čo by mohlo prísť v roku 2021.

Člen úspešného českéhu labelu Milion+ tvorí naozaj veľa a tvorí kvalitnú hudbu, pričom, nebudeme klamať, keď napíšeme, že spolu s Yzomandiasom, Viktorom Sheenom a Ektorom, patrí k tomu úplne najlepšiu, čo v rape naši západní susedia ponúkajú. A pracuje na sebe ďalej. Momentálne nie je oficiálne potvrdené od neho na 2021 nič, ale dá sa očakávať, že by mohol aj v tomto kalendárnom roku vytvoriť nový hudobný projekt. A vzhľadom na to, aký je aktívny, možno sa objaví aj na viac projektoch ako mu je vlastné.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Song, v ktorom Ego ukázal najvyšší level slovenčiny

Momentálne nikto nevie, kedy sa obnovia festivaly, koncerty a kultúrne akcie, preto je možné, že rapperi budú aj v 2021 tvoriť predovšetkým hudbu doma. A budeme pozorne sledovať, čo si pre fans pripraví populárny Nik Tendo, pretože uplynulé mesiace naznačili, že všetko, na čo siahne sa premení na kvalitu. Uvidíme mu, či sa vysoko nastavenú latku podarí tomuto českému umelcovi udržať. Má na to všetky predpoklady.

Foto: Nik Tendo grafika, profil Nik Tendo Instagram, credits: Andreas Gold

Odporúčame