Cestovanie po Európe: TOP 5 netradičných múzeí, ktoré odporúčame navštíviť!

Objav múzejný svet výstredností, ktorý čaká na tvoju návštevu (Zdroj: Freepik/jcomp)

#Európske mestá ponúkajú bohatú kultúru. Klasické atrakcie ako národné múzeá umenia či historické budovy sú povinnou jazdou pre každého turistu. Nemáš rád túto klasiku? Objav múzejný svet výstredností, ktorý čaká na tvoju návštevu!

Múzeum skautingu, Viedeň

Na skok, u susedov, sa nachádza Skautské múzeum (Pfadfindermuseum). Tento viedenský skvost ponúka históriu skautského hnutia. Preto ak si skaut telom aj dušou, alebo ťa jednoducho len zaujíma skauting, navštív ho! Múzeum je verejnosti dostupné počas štvrtkov a piatkov vo vyhradenom čase.

Múzeum vitráží, Krakov

Toto múzeum funguje už od roku 1902 ako funkčná vitrážová dielňa, ktorá prežila aj obdobie druhej svetovej vojny. Má bohatú históriu, ktorú sa určite oplatí spoznať. V ponuke je prehliadka so sprievodcom, a vstupenky zakúpiš aj online!

Pre nadšencov ručných prác múzeum ponúka aj kreatívne workshopy, na ktorých si môžeš skúsiť vlastnú výrobu vitrážových suvenírov.

Múzeum Magic Circle, Londýn

Magic Circle je naozaj kúzelné miesto. Je to najznámejšia kúzelnícka spoločnosť so sídlom v Londýne. Dokonca, medzi jej čestných členov patrí aj kráľ Karol III.

Založené bolo v roku 1905, a jeho cieľom bolo propagovať a rozvíjať umenie mágie. Dokonca tu nájdeš truhlicu predmetov, ktoré majú rozprávať príbeh mágie. K budove patrí aj komorné divadlo, kde si môžeš pozrieť napríklad Houdiniho kazajky či slávne topánky, v ktorých Dynamo prešiel cez Temžu.

Múzeum Magic Circle prijíma návštevníkov len v rámci verejných podujatí, ktorých súčasťou je aj prehliadka. Ak máš záujem o návštevu, tak tu odporúčame vytvoriť si vopred rezerváciu.

Múzeum kolotočov, Paríž

Toto múzeum je ideálne pre cestovateľov, ktorí majú radi hravosť a žarty. Jedným z výnimočných aspektov tohto miesta je možnosť vyskúšať storočné atrakcie alebo sa povoziť na starých kolotočoch.

História tohto múzea siaha do 19. storočia a je úzko spätá so životom jeho zakladateľa a zberateľa, predmetov z oblasti scénického a jarmočného umenia, Jeana Paula Favanda.

Každoročne privíta viac ako 300 000 návštevníkov na večerných podujatiach, prehliadkach so sprievodcom a špeciálnych vernisážach. Je otvorené len v stredu, cez víkendy a počas školských prázdnin.

Múzeum cisárskych kočov, Viedeň

Múzeum cisárskych kočov ťa prenesie priamo do čias Habsburgovcov. Nádherné kočiare, unikátne róby a obrazy sprostredkúvajú veľkolepý a živý odraz života na cisárskom dvore. Najväčším lákadlom je zlatý korunovačný koč, ktorý sprevádzal Habsburgovcov na ich najvznešenejších cestách.

Fanúšikovia Sisi si tu prídu na svoje – nájdeš tu jej jazdecké doplnky, osobné sedlo a nádherné šaty.

 

Sleduj nás aj na TikToku

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame