Učiť sa nové veci pomocou Netflixu? Vďaka týmto 7 seriálom sa dozvieš omnoho viac, ako si myslíš

Sledovanie Netflixu

Aj pomocou Netflixu sa možno naučiť nové veci (Zdroj: Unsplash)

#Netflix milujeme všetci a pri pozeraní seriálov trávime momentálne ešte viac času, ako za bežných okolností. Možno to na prvý pohľad vyzerá ako stratená časť dňa, ale nemusí to tak nutne byť. Ak si vyberieš správne, tak sa budeš učiť aj vtedy, keď sa neučíš.

Je to jeden z najlepších spôsobov, akými do seba dostať nové informácie. Učenie nemusí byť vždy len o nudnom výklade a prepisovaní poznámok. Veríme, že tento spôsob cez seriály sa ti zapáči. Ktorým začneš?

Peaky Blinders

Veľmi obľúbený seriál, ktorý má gangsterskú tematiku, baví divákov od roku 2013. Má už päť sérii, ktoré si získali srdcia fanúšikov po celom svete. V deji sa ocitneš v anglickom meste Birmingham v 20. storočí.


Peaky Blinders existovali aj v skutočnosti: Pozri sa, čo všetko napáchali títo legendárni gangstri z Birminghamu


Dozvieš sa, aký život zažívali gangstri, ktorí za klobúkom nosili žiletky a nazývali sa Peaky Blinders. Veľmi kruté, krvavé a temné zobrazenie dejín, ale za to veľmi pútavé.

Trotsky

Seriál bol natočený ako spomienka k 100. výročiu Ruskej revolúcie, v ktorej bol Leon Trotsky poprednou osobou, ktorá ovplyvnila chod dejín. Ide o veľmi zriedkavé umelecké zobrazenie jeho života, keďže bol v Rusku dlhú dobu tabu témou.

Je spracovaný ako retrospektíva a zachytáva významné momenty jeho života ohraničené azylom v Mexiku, kde sa v roku 1941 aj celý seriál začína. Vďaka tejto snímke sa pozrieš na časť histórie, ktorá sa rozoberá len veľmi zriedkavo. Týmito informáciami by si očaril nejedeného učiteľa dejepisu.

The Mind, Explained

Čo môže byť zaujímavejšie, ako náš vlastný mozog? Jeho fungovanie a zákutia vám priblíži Emma Stone v päťdielnom dokumente. Uvidíš čo sa deje vo vnútri tvojej hlavy, keď práve snívaš alebo užívaš psychadelické drogy.

Okrem toho sa detailnejšie pozrieš na pamäť, všímavosť, úzkosť a mnoho iného. Aj vďaka milým animáciám a karikatúram nebudeš môcť od obrazovky odtrhnúť zrak.

The English Game

Futbal môžeme rozhodne zaradiť k najpopulárnejším športom súčasnosti. Poznáš ale jeho začiatky? Táto historická športová dráma ti ich iste ozrejmí. V 70. rokoch 20. storočia bol futbal vo Veľkej Británii výhradne len pre vrstvu bohatých. Zmena nastane, keď príde hviezda pochádzajúca z triedy obyčajných robotníkov a celú hru nadobro zmení.

Food Choices

Si to, čo ješ. Staré dobré porekadlo analyzuje Michal Seviersky. V dokumente sa pozrie na mýty spojené s jedlom, ktorým mnohí stále veria a aj na to, aký má na nás naozaj vplyv to, čo jeme. Nedočkáš sa prezentácii názoru režiséra, ale za to ostane viac priestoru pre skutočných odborníkov, ktorí majú k téme čo povedať. Jedno je jasné, po pozretí si tohto seriálu sa už nikdy nebudeš pozerať na svoje jedlo rovnako.

The Crown

Asi iba ťažko by sme objavili známejšiu kráľovnú, ako práve Alžbetu II.. Najdlhšie vládnúca panovníčka má veľmi fascinujúci životný príbeh, ktorý si priam pýtal seriálové spracovanie. Zistíš, že sedieť na tróne nie je vždy práve med lízať, a že o miesto na tróne sa treba mnohokrát pobiť.


Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili


Alžbeta II. musela počas svojej vlády prežiť niekoľko premiérov, hospodársku krízu a mnoho intríg od neprajníkov. Vypracovala sa od neistej mladej panovníčky až po silnú ženu, ktorá si zaslúži obdiv.

Our Planet

Si skôr milovník biológie ako histórie? Neboj sa, aj pre teba tu na koniec niečo máme. Jeden veľkolepý a popravde aj ambiciózny dokument. Vďaka nemu sa priblížiš ku krásam našej prírody, ale nie vždy bude všetko pozitívne. Odhaľuje aj to, ako vplýva na nás zmena klímy, čo ťa prinúti myslieť trošku viac ekologicky.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame