Veľkolepé finále Netflix seriálu Dark: Tento príbeh ti zamotá hlavu, prečo by si ho mal vidieť?

úvodný obrázok so seriálu Dark

Seriál Dark poriadne potrápi tvoje mozgové závity (Zdroj: Netflix)

#Tri série stačili Netflixu, aby nám doručili kvalitný a originálny seriál z nemeckej produkcie, ktorý vôbec nemusí mať hanbu postaviť sa aj veľkým hollywoodskym trhákom. Je veľa dôvodov, kvôli ktorým si Dark získal srdcia mnohých. Aktuálne kraľuje pozornosti všemožných seriálových aj filmových portálov a ak si ho ty ešte nevidel, myslím, že je najvyšší čas to napraviť.

Originálny príbeh pre náročných

Aj keď cestovanie časom je už mnoho krát opakovaná téma, ver mi, že tento seriál si ide svojou cestou. V mestečku Winden vytrhne obyvateľov z rutiny zmiznutie malého chlapca. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby korene tejto záhady nesmerovali len do minulosti, ale aj do budúcnosti. Touto nešťastnou udalosťou naštartovali tvorcovia Baran bo Odar a Jantje Friese nezastaviteľný kolotoč udalostí, ktorý je hodný len očiam pozorného diváka.

Zdroj: YouTube/Netflix

Postavy, ktoré si zamiluješ, aj znenávidíš

Počas troch sérii sa zoznámiš s nepočetným množstvom postáv, z ktorých každá má svoj priestor a čas na prezentáciu. To, že si počas prvých epizód nejakú znechutíš, neznamená, že to tak bude až do konca seriálu. Žiadna postava nie je napísaná povrchne, neustále intrigy oživujú príbeh a je veľmi ťažké predpokladať, čo sa udeje ďalej. Neustále prekážky vidíš z pohľadu tínedžerov, dospelých aj seniorov. Každý z nich má svoj vlastný pohľad na problematiku.

Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili

Zdroj: YouTube/Netflix

Atmosféra sa dá krájať

Jedným z najväčších ťažísk seriálu je jednoznačne technické spracovanie. Kamera vie, kde má stáť, čo má snímať, strih zas docieli, že nikdy nebudeš v scéne stratený a zvukové efekty si naplno vychutnáš hlavne s basovými reprákmi. Atmosféra je skutočne hustá a miestami vie zatieniť dokonca aj obľúbený Stranger Things. Ak si teda divákom, ktorého vie audiovizuálna stránka ohromiť, tu budeš v nebi každú jednu epizódu.

Zdroj: YouTube/Netflix

Famózny hudobný doprovod

Pochmúrne tóny a basová nádielka spolu tvoria hudbu, ktorú budeš počúvať aj neskôr na YouTube či Spotify. Dokonca na konci každej epizódy si vypočuješ spievanú skladbu a tá ti spoločne s precíznym strihom zosumarizuje dianie posledných desiatok minút. Aj keď to nie je vždy potrebné, minimálne prvé a posledné epizódy za to budeš vďačný.

Zdroj: YouTube/Netflix

Toto intro nepreskočíš

Videli sme už mnoho seriálov od Netflixu, ktorých intro je skutočne nezabudnuteľné – či ide o Fincherov Mindhunter, spomínané Stranger Things alebo kontroverzné House of Cards. Ani jedno z nich však nie je v mojich očiach tak originálne ako práve to v Dark. A ak mi náhodou neveríš, nižšie si môžeš pozrieť intrá zo všetkých troch sérii (a neboj sa, žiadne z nich neobsahuje spoiler).

Zdroj: hashtag.sk, Netflix/Dark
Odporúčame