Netflix v apríli spustí svoj prvý interaktívny kvíz: Pomôž Willymu zachrániť jeho dedinu pred zločincom, ktorý požiera vedomosti

Netflix v apríli vydá svoj prvý interaktívny kvíz Trivia Quest

Netflix v apríli vydá svoj prvý interaktívny kvíz Trivia Quest (Zdroj: Pexels.com/cottonbro)

#Streamovacia spoločnosť Netflix začala s interaktivitou už pred rokmi. V ponuke nájdeš napríklad dokumentárny seriál Beara Gryllsa, v ktorom rozhoduješ, ako bude postava postupovať divočinou alebo epizódu Bandersnatch z dielne Black Mirror. Tentokrát ide o prvú kvíz šou s názvom Trivia Quest.

Kvíz sa bude skladať z 24 otázok s rôznymi možnosťami odpovedí, od správnej spomedzi štyroch po pravdu/lož. Na výber budú otázky z oblasti vedy, umenia, pochopiteľne aj filmu a rôznych iných kategórii. Nebudeš však len bezhlavo tipovať, za celým kvízom sa skrýva aj príbeh.


Netflix dominuje rebríčku sledovanosti za rok 2021: Nevídaný nárast zažíva nová streamovacia služba


Čo môžeš vyhrať?

Tvojou úlohou bude pomôcť Willymu zachrániť obyvateľov ostrovu Trivia pred zločincom, ktorý chce nazhromaždiť všetky vedomosti sveta. Kvíz budeš môcť zopakovať viackrát, aby si dosiahol čoraz lepšie výsledky.

Trivia Quest neponúka žiadne materiálne výhry. Hrať sa bude len o dobrý pocit. Netflix berie túto novinku ako experiment a chce zistiť, koľko predplatiteľov bude mať záujem zúčastniť sa ho. V budúcnosti však nevylučuje ďalšie podobné projekty, ktoré by boli súčasťou ich kampane vo sfére interaktivity.

Novinka bude dostupná na všetkých zariadeniach, ktoré podporujú interaktívny obsah – na mobiloch, smart televízoroch, herných konzolách a podobe. Podporu by mali poskytovať aj nové verzie internetových prehliadačov. Trivia Quest si na Netflixe zahráš už 1. apríla. Tešíš sa na interaktívny kvíz?


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, negadget.com, Netflix
Odporúčame