Marcové novinky na Netflixe: Čakajú ťa zábavné komédie, ale aj pokračovanie Formule 1

Na Netflix nzavíta nová séria obľúbenej Formule 1

Na Netflix nzavíta nová séria obľúbenej Formule 1 (Zdroj: unsplash.com/Jp Valery)

#Obľúbená streamovacia služba Netflix si pre teba na marec pripravila ďalšie zaujímavé projekty. Z filmovej tvorby ťa čakajú skôr zábavné komédie, ale aj dokument o rapperovi, ktorý sa v 90. rokoch rozhodol svojou hudbu presláviť po celej Amerike.

Zaujímavá je aj ponuka seriálov. Pribudne nová anime séria zo sveta sci-fi hitu Pacific Rim, ale aj francúzska dráma o režisérovi, ktorý sa zapletie do vojny gangov. Na konci mesiaca nezabudni na tretiu časť obľúbenej dokumentárnej série Formula 1. Čo budeš v marci sledovať ty?

Biggie: I Got a Story to Tell (1. marec)

Hneď v prvý deň nám Netflix ponúka dokument o rapperovi, ktorý si hovoril The Notorious B.I.G. Vďaka archívnym záberom, ale aj osobným rozhovorom spoznávame príbeh Biggieho od jeho detstva, cez dílerstvo až po rapový trón.

Dokumentárnu drámu o ťažkom živote afroamerického rappera v 80. a 90. rokoch v Amerike ti odporúčame, aj keď si o Biggiem nikdy nepočul. Aj keď interpret a hudba v ňom budú zohrávať hlavnú úlohu, čaká nás aj emotívny príbeh o človeku, ktorý zmenil rapovú hudobnú scénu.

Moxie (3. marec)

Vivian je šestnásťročná hanblivá stredoškoláčka, ktorú už nebaví sexistická situácia na strednej. Rozhodne sa inšpirovať minulosťou svojej mamy a začne anonymne vydávať školský časopis. Nikto však nemohol predpokladať, že rozpúta na škole revolúciu.

Na režisérsku stoličku si zasadla známa komička Amy Poehler. Pôjde už o jej druhú tvorivú činnosť pre Netflix po letnej komédii Wine Country, v ktorej si aj zahrala. Ak sa chceš na film poriadne pripraviť, dávame ti do pozoru aj knihu, podľa ktorej bol nakrútený.

Pacific Rim: The Black (4. marec)

Potešíme aj fanúšikov anime. Svet Pacific Rim, ktorý vo filmovom svete naštartoval Guillermo del Toro v roku 2013, bude obohatený aj animovaným seriálom. Tentokrát dostaneme príbeh súrodencov hľadajúcich svojich rodičov po tom, ako sa v Austrálii objavil prvý Kaiju.

Prvá séria tohto anime projektu bude obsahovať síce len štyri epizódy, ide však iba o začiatok seriálového príbehu. Zárukou kvality by mohol byť aj fakt, že Netflix na tomto projekte spolupracoval aj s hollywoodskym štúdium Legendary.

Dealer (10. marec)

Nová francúzska séria Dealer nám predstaví režiséra hudobných klipov, ktorý nakrúca novinku pre svojho kamaráta, drogového dealera snažiaceho sa preraziť na rapovej scéne. Ešte však netuší, že táto nevinná práca ho dostane do kolotoča skutočnej vojny drogových gangov.

Zaujímavá je jednoznačne forma tohto desaťdielneho počinu. Celá stopáž je nakrúcala záberom POV (teda pohľad z prvej osoby), takže ak si videl filmy ako Cloverfield alebo Hardcore Henry, zrejme vieš, čo ťa čaká.

Yes Day (12. marec)

Ďalšiu komédiou je Yes Day, ktorá ti už názvom hovorí, čo ťa asi čaká. Keďže rodičov troch detí už nebaví neustále hovoriť svojim ratolestiam „nie“, rozhodnú sa to zmeniť. Počas nasledujúcich 24 hodín budú rodičia svojim deťom odpovedať len „áno.“

Hviezdou tohto filmu je známa herečka Jennifer Garner, ktorú zrejme poznáš z filmu Juno alebo oceňovaného seriálu stanice ABC Alias. Tak si 12. marec zakrúžkuj v kalendári a nezabudni si Yes Day pozrieť najlepšie s celou rodinou.

The Lost Pirate Kingdom (15. marec)

V polovici marca má Netflix pripravenú prvú sériu o stratenom pirátskom kráľovstve. Nezvyčajnosť tohto seriálu sa bude vyznačovať tým, že sa historické sekvencie budú prelínať rozhovormi s rôznymi historikmi.

Títo odborníci zaručia, že všetky reálie, ktoré uvidíš, budú skutočne z danej éry. Ešte spomeniem, že historické sekvencie potiahne herec Sam Callis, známy zo seriálov ako The Outpost či Hra o tróny a zlatá éra karibských pirátov sa môže začať.

Formula 1: Drive to Survive (3. séria) (19. marec)

Fanúšikovia rýchlych vozidiel, pozor! 3. séria výborného dokumentárneho projektu Formula 1: Drive to Survive dorazí na Netflix už 19. marca. Znova sa pozrieme na tie najlepšie príbehy, ktoré nám rok 2020 vo tomto svete doručil.

Nakoľko v minulom roku mala Formula 1 kvôli pandémii mnohé problémy, určite ich všetky uvidíme aj tu. Bude zaujímavé sledovať zákulisie, ktoré nám odhalí, ako sa s ňou vysporiadali organizátori, samotní pretekári, ale aj dokumentárny štáb.

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame