Šialený júl na Netflixe: True-crime seriály, akčný film s Goslingom a Evansom, street food aj Stranger Things!

Netflix v júli láka filmom The Gray Man

Netflix v júli láka filmom The Gray Man (Zdroj: Netflix)

#Prvý mesiac letných prázdnin na Netflixe je poriadne nabitý. Streamovacia služba ponúkne posledné dve epizódy Stranger Things, nové detektívky podľa skutočných udalostí, hororový Resident Evil, najdrahší film v histórii od režisérov Avengers, dokument o street foode v Amerike a dokonca aj survival seriál z prostredia Kanady. Na ktorý z nich sa najviac tešíš ty?


Na Netflixe náš čaká filmový jún: Príde nový Chris Hemsworth, Jennifer Lopez, ale aj Mr. Bean


Stranger Things IV. Volume 2 (1. júl)

A je to tu. Dočkali sme sa finále štvrtej série Stranger Things. Jeden z najpopulárnejších seriálov súčasnosti však skončí až piatou sériou, ktorú očakávame za jeden až dva roky. Ôsma epizóda trvá 85 minút (1 hodinu a 25 minút), pričom finále série má až 150 minút (teda 2 hodiny a 30 minút). Si pripravený na tieto dva celovečeráky?

Girl in the Picture (6. júl)

Pri ceste zomrie žena a zanechá po sebe syna a muža, ktorý je údajne jej manžel. Čo ak nie je všetko tak jednoznačné, ako sa na prvý pohľad zdá? To dievča z fotky je dokumentom o veľkej záhade, ktorá ti bude poriadne brnkať na nervy. Snímku zrežírovala Skye Borgman, tvorkyňa oceňovaného filmu Abducted in Plain Sight.

The Longest Night I. (8. júl)

Ozbrojenci obkľúčia väznicu pre duševne chorých a chcú z nej vyslobodiť jedného konkrétneho vraha. Nakoniec ich však čaká boj, aký si nepredstavovali. Vo väznici zažijú najdlhšiu noc svojho života. V seriáli sa môžeš tešiť na Alberta Ammanna z Narcos a asistovať mu budú herci Luis Calejjo, David Soland či Lucia Diez.

How to Change Your Mind I. (12. júl)

Netflix prinesie v júli ďalší mimoriadne zaujímavý projekt. Ako sa mení vedomie je dokumentárny seriál, v ktorom publicista Michaela Pollan skúma históriu a spôsoby používania LSD, extázy, meskalínu a ďalších psychotropných látok. Pôjde o projekt z lekárskeho prostredia, ktorý ti vysvetlí, ako môže byť tvoj mozog ovplyvnený vonkajšími vplyvmi.

D. B. Cooper: Where Are You (13. júl)

Ešte v roku 1971 sa únosca na palube lietadla zmocnil balíku peňazí a vyskočil z lietadla s padákom. Dnes, po desaťročiach neskôr, je jeho identita stále neznáma a všetci mu hovoria D. B. Cooper. Kto bol tento záhadný zločinec? Trojhodinová miniséria je rozdelená do štyroch epizód, o ktoré sa postarala režisérka Marina Zenovich.

Resident Evil I. (14. júl)

Smrtiaci vírus, ktorý kedysi unikol z laboratória, spôsobil vo svete totálnu apokalypsu. Jade Wesker sa preto snaží zničiť jeho tvorcov a zároveň prežiť v nehostinnom svete plnom nakazených ľudí aj zvierat. Nová verzia kultovej značky Resident Evil prichádza na Netflix 14. júla a zahrali si v nej aj Lance Reddick z Johna Wicka či Ella Balinska z Charlieho anjelov.

Persuasion (15. júl)

Anna Elliotová sa kedysi nechala presvedčiť, aby sa nevydala za fešáka zo skromných pomerov. Po ôsmych rokoch však na toho istého muža narazila a láska tak možno dostane druhú šancu. V romantickej snímke podľa rovnomenného románu Jane Austenovej si zahrali hollywoodske hviezdy Dakota Johnson, Henry Golding a Richard E. Grant.

The Gray Man (22. júl)

Záhadný agent CIA odhalí tajomstvo, ktoré by mohlo agentúru úplne ničiť. Bývalý kolega, ktorému zrejme preskočilo, na jeho hlavu vypíše odmenu a začína sa naháňačka po celom svete. The Gray Man bude najdrahším filmom, aký kedy Netflix uviedol na svojej platforme, a zahrali si v ňom Ryan Gosling, Chris Evans a Ana de Armas. Režírujú bratia Russovci.

Street Food: USA (26. júl)

Vydaj sa na cestu do Ameriky. Na potulkách spoznáš príbehy ľudí, ktorí pripravujú tie najlepšie pokrmy od New Yorku, cez Floridu až po Kaliforniu. V novej minisérii o street foode v USA zistíš, že americká kuchyňa neznamená len tučné hamburgery a hranolčeky.

Keep Breathing I. (28. júl)

Ak máš rád tematiku survival, toto je projekt presne pre teba. Po tom, čo havaruje súkromné lietadlo mladej Liv, sa musí naša hlavná hrdinka vysporiadať s podmienkami drsnej kanadskej divočiny. Počas šiestich epizód sa z herečky Mellisy Barrerovej stane skúsená žená, ktorá v prípade, že chce prežiť, musí poraziť samotnú prírodu.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame