Ponuka Netflixu na január je pestrá: Objav históriu nadávok aj drámu o žene, ktorá nezvládla domáci pôrod

V ponuke Netflixu na január nájdeš aj pokračovanie Disenchantment

Ponuka Netflixu na január je poriadne pestrá (Zdroj: Netflix)

#Nový rok je tu, no Slováci do neho vstupujú počas tvrdého lockdownu, ktorý mnohých opäť na dlhé dni uzavrel vo svojich domovoch. Pokiaľ nevieš, čo s voľným časom (a zhadzovať kilá po sviatkoch sa ti nechce), pusti si Netflix a nechaj sa unášať na vlnách množstva nového obsahu. Výber je poriadne pestrý.

Cobra Kai – 3 séria (1. január)

Fanúšikovia The Karate Kid pred necelými tromi rokmi jasali, keď Netflix oznámil, že pripravuje seriálové pokračovanie plné návratov obľúbených hrdinov. Odvtedy sme sa dočkali už troch sérií, pričom tá posledná si svoju premiéru odbila hneď v prvý deň tohto roka.


RECENZIA Animák Soul od Pixaru je to najkrajšie, čo tento rok uvidíš: Silný príbeh strhne úplne každého


Vzťahy sa nám po tragédii s Miguelom opäť o niečo viac zamotávajú, medzi hrdinami narastá rivalita a všetko nasvedčuje tomu, že už nič nebude také, ako predtým. Mimochodom, dobrá správa pre fanúšikov – streamovací gigant potvrdil, že sa dočkáme aj štvrtej série.

History of Swear Words (5. január)

Vieš, aký majú nadávky pôvod? Práve na to sa zameria nová miniséria od Netflixu s názvom History of Swear Words. Sprevádzať nás ňou bude herec Nicolas Cage a ty sa okrem ich pôvodu dozvieš množstvo ďalších zaujímavostí.

Nebudú chýbať ani vyjadrenia odborníkov a dokonca sa čo-to dozvieš aj o pôsobení nadávok na ľudskú psychiku. Vyzerá to tak, že nás čaká poriadne zábavná jazda, na ktorej budú mnohí poriadne prekvapení, čo všetko sa stihli naučiť.

Pieces of a Woman (7. január)

Meno maďarského režiséra Kornéla Mundruczóa ti pravdepodobne nebude nič hovoriť. V prípade snímky Pieces of a Woman by mal však zbystriť každý. Príbeh sa zameriava na mladú tehotnú ženu, ktorá sa rozhodne počať dieťa pôrodom priamo doma.

Pôrod však končí tragicky a ona tak stojí na začiatku cesty, počas ktorej musí čeliť nielen svojim démonom, ale aj rozpadajúcemu sa vzťahu s manželom i strácaním kontaktu s rodinou a okolím. Podľa ohlasov zo zahraničia nás čaká silná a emotívna snímka s excelujúcou Vanessou Kirby, ktorej sekunduje Shia LaBeouf.

Outside the Wire (15. január)

V blízkej budúcnosti dostane pilot dronu rozkaz presunúť sa do vojnovej zóny. Na tomto mieste, kde smrť číha na každom rohu, mu má veliť humanoidný android v prísnom utajení. Spoločnými silami následne musia zabrániť jadrovému útoku, ktorého dôsledky by boli totálne devastačné.


Známi filmoví záporáci, ktorí vlastne nie sú takí zlí: V skutočnom živote by si ich skôr poľutoval!


O snímku sa postaral režisér Mikael Håfström (Plán úteku) a v hlavných úlohách sa predstaví Anthony Mackie a Damson Idris. Netflix si od filmu sľubuje podobný úspech, ako v prípade minuloročného Extraction. Podľa traileru to vyzerá tak, že potenciálu má na to dostatok.

Disenchantment – 3 séria (15. január)

Tvorca Matt Groening nám ukázal budúcnosť skrz seriál Futurama, príhody typickej súčasnej americkej rodiny v Simpsonovcoch, no a v roku 2018 sa nám rozhodol ukázať svoju predstavu stredoveku. Seriál Disenchantment si mnohí obľúbili a preto prichádza s ďalším pokračovaním.

V ňom sa príbeh posunie opäť o čosi ďalej. Výhodou celého tohto projektu je, že ide o ucelený dej, a teda nie rôzne epizódky, ktoré si môžeš náhodne len tak kedykoľvek pozrieť. Pokiaľ máš teda chuť na poriadnu dávku humoru a odkazov na súčasnú popkultúru zabalenú v štýlovom stredovekom kabáte, nemáš nad čím váhať.

The White Tiger (22. január)

Aj keď meno Ramin Bahrani znie exoticky, ide o rodeného Američana, ktorý sa narodil rodičom z Iránu. Už koncom mesiaca budeme môcť na Netflixe sledovať jeho najnovší film s názvom The White Tiger. Ten vychádza z populárneho bestselleru a sleduje príbeh mladého ambiciózneho vodiča bohatej indickej rodiny.

Pokiaľ chce od tejto kontroverznej rodiny odísť a začať podnikať, musí urobiť kroky, na ktoré pôvodne nikdy nebol pripravený. Jeho odhodlanie je však mocnejšie, než akákoľvek prekážka, ktorá mu stojí v ceste. Z hercov budeš pravdepodobne poznať iba Priyanku Chopra Jonas, no o to intenzívnejší filmový zážitok na teba možno čaká.

The Dig (29. január)

Film približuje okolnosti nájdenia známeho pohrebného miesta v Sutton Hoo (Suffolk vo Veľkej Birtánii). Edith Pretty (Carey Mulligan) si najme miestneho archeológa Basila Browna (Ralph Fiennes), aby preskúmal mohyly, ktoré sa nachádzajú na jej pozemku.


Wonder Woman 3 je realitou: Obľúbenú superhrdinku uvidíme na striebornom plátne znova


Životopisná dráma nakrútená podľa rovnomennej predlohy asi nesadne každému, no pokiaľ máš rád pomalšie filmy o skutočných udalostiach, The Dig sa ti pravdepodobne bude páčiť. Samotný príbeh sa okrem iného odohráva počas blížiacej sa druhej svetovej vojny.

Okrem toho samozrejme nebude chýbať množstvo reality shows, dokumentov či poriadna nádielka starších filmov, ktoré sa na istý čas udomácnia v knižnici Netflixu. Čo si teda vyberieš ty? Podeľ sa s nami o svoje tipy v komentároch nižšie. 

Zdroj: Netflix, whats-on-netflix.com, collider.com
Odporúčame