Očakávaný film i posledná rozlúčka s Chadwickom Bosemanom: December na Netflixe prinesie množstvo skvelých projektov

Chadwick Boseman

Chadwick Boseman sa predstavuje vo svojom poslednom filme (Zdroj: Netflix)

#Vianoce sú tu už doslova o pár dní, no zatiaľ to tak ani zďaleka nevyzerá. Počasie na väčšine Slovenska nie je úplne priaznivé, nehovoriac o tom, že mnohí si prajeme len jedno – aby tento rok konečne skončil. Aj napriek tomu nás všetkých skôr či neskôr zlomí vianočná nálada.


RECENZIA Jingle Jangle od Netflixu chce byť novým vianočným hitom: Podarilo sa mu to?


A kým sa tak stane, nie je na škodu skrátiť si čakanie Netflixom. Streamovací gigant totiž posledný mesiac v roku vytasí množstvo tromfov. Jeden z filmov by dokonca mohol kraľovať aj celej oscarovej sezóne. Poď sa s nami pozrieť, na čo všetko sa môžeš tešiť. A samozrejme nám nezabudni dať v komentároch vedieť, na ktorý projekt sa tešíš najviac.

Big Mouth – 4. séria (4. december)

Animovaný seriál Big Mouth sa teší pomerne veľkej popularite. Môže za to hodnoverné zobrazenie dospievania a pubertálneho života, ktorým sme si museli prejsť všetci. A keď sa k tomu pridá ešte aj humor, o úspech je postarané .

Pri Big Mouth je super, že ani s novými sériami nejako nestratil na kvalite, čo býva pri mnohých animákoch dosť veľký problém. Dobrou správou je, že nádielka nových desiatich epizód rozhodne nebude tou poslednou. Netflix si totiž ešte minulý rok objednal rovno šesť sérií.

Mank (4. december)

Občan Kane patrí k nosným pilierom svetovej kinematografie. Režisérsky debut Orsona Wellsa z roku 1941 sa navždy zapísal do histórie a dodnes patrí k dielam, ktoré su povinnosťou pre každého poriadneho milovníka filmu. Natočiť ho ale nebolo vôbec jednoduché.

A práve príbeh scenáristu Hermana J. Mankiewicza v podaní Garyho Oldmana bude sledovať čiernobiela snímka s názvom Mank. Na režisérskej stoličke sedel David Fincher (Sedem, Klub bitkárov či Sociálna sieť). Všetko nasvedčuje tomu, že nás čaká poriadne kvalitná dráma o produkcii jedného z najzásadnejších diel vo svete filmu.

The Prom (11. december)

V americkom štáte Indiana nie sú k homosexuálnym párom práve prívetiví. Malá študentka nechce nič viac, ako si na ples zobrať svoju svoju priateľku. To však nie je dovolené. Dozvedia sa to aj herci na Broadwayi, ktorým totálne prepadla ich najnovšia hra. Rozhodnú sa preto vydať priamo do Indiany, aby celú situáciu zachránili.


Legendárny Barbar Conan v novom šate: Ikonickú postavu Schwazeneggera si vzal do parády Netflix


Nám len zostáva dúfať, že tento muzikál neskončí ako nedávno uverejnený Jingle Jangle. Potenciál tu je a herecké obsadenie na čele s Meryl Streep a Nicole Kidman bude skvelo ťahať. Film natočil režisér Ryan Murphy, ktorý sa postaral napríklad aj o American Crime Story či muzikálový seriál Glee.

Ma Rainey’s Black Bottom (18. december)

Svet 28. augusta tohto roka bolestivo zasiahla správa o úmrtí herca Chadwicka Bosemana. Odišla tak inšpiratívna osobnosť, ktorá sa preslávila hlavne stvárnením komiksového Black Panthera. Naposledy sme herca mohli vidieť s sníme Da 5 Bloods, no definitívnu bodku za jeho kariérou dá film Ma Rainey’s Black Bottom.

Príbeh sa odohráva v 20. rokoch minulého storočia a pozrieme sa na dvojicu hudobníkov, ktorí sú ochotní urobiť všetko pre to, aby sa dostali na vrchol. Hlavnú ženskú úlohu stvárnila Viola Davis a podľa prvej ukážky to vyzerá, že film zamieša kartami aj na Oscaroch.

Midnight Sky (23. december)

Na Netflixe sa tento mesiac objaví aj očakávaný film Midnight Sky, v ktorom si hlavnú rolu zahral George Clooney. Ten sa dokonca postaral aj o réžiu. Snímka sa zameria práve na vedca na stanici v Arktíde. Ten si uvedomí následky obrovskej katastrofy.

Komunikuje tak priamo s astronautmi vo vesmíre a dáva im neľahkú úlohu – nájsť nový domov mimo našej planéty. Trailer vyzerá naozaj pôsobivo a my sa už nevieme dočkať 23. decembra, kedy si film pozrieme v žiari svetielok vianočného stromčeka.

Bridgerton – 1. séria (25. december)

Milovníci historických drám si na svoje prídu aj v posledný mesiac tohto roku. Netflix sa totiž pustil do spracovania knižného bestselleru s názvom Bridgerton. Tešiť sa teda môžeš na rovnomenný príbeh o osudoch ôsmich súrodencov z mocnej rodiny Bridgertonových.


RECENZIA Netflix ťa vezme Až na Mesiac: Nový hudobný animák je nádhernou vizuálnou jazdou, no má to jeden háčik


Na prvom mieste je u mnohých samozrejme láska. Počas ôsmich častí na teba čaká aj nádherný vizuál, pri ktorom sa streamovací gigant zrejme poriadne plesol po vačku. Síce z toho nebude ďalšia The Crown, no aspoň nám skráti čakanie na ďalšiu sériu.

Chilling Adventures of Sabrina: Part 4 (31. december)

Nová verzia príbehu o čarodejnici Sabrine si našla množstvo fanúšikov. Tretia séria síce kvalitatívne mierne upadla do priemerných vôd, no nám zostáva dúfať, že tvorcovia si dali na tej štvrtej záležať o niečo viac.

Netflix sa ešte v júli rozhodol seriál zrušiť, čiže by sme sa mali dočkať ukončenia príbehu o Sabrine. Veríme, že nás čaká uspokojujúci koniec, i keď je možné, že tvorcovia si nechávali otvorené zadné vrátka pre prípadné pokračovanie, ku ktorému už ale žiaľ nedôjde.

Zdroj: hashtag.sk, whats-on-netflix.com, imdb.com, collider.com,
Odporúčame