Chalan si môže povedať, že sa znovu narodil: Dokázal prežiť 4 dni aj napriek prestrelenej hlave!

Mladíka nezasiahol kameň, ale náboj (Zdroj: Freepik/senivpetro)

#Párty sa niekedy dokáže pekne zvrtnúť. To bol prípad aj tohto 21-ročného mladíka, ktorý dostal ranu do hlavy počas novoročných osláv. Trvalo mu celé 3 dni, kým si uvedomil, že niečo nie je v poriadku. Lekára vyhľadal až na štvrtý deň. V nemocnici sa dozvedel verdikt, ktorému nechcel uveriť.

Druhá šanca od života

Ako väčšina mladých ľudí, aj brazílčan Mateus Facio, 21-ročný chalan, si užíval novoročné oslavy s kamošmi v meste. Bezstarostnú zábavu mu prekazil neurčitý zvuk, chvíľková tma pred očami a ostrá bolesť v hlave.

Ešte v dave počas osláv ho prezrel lekár, ktorý sa tiež zabával. Mateovi totiž z temena hlavy tiekla krv, no myslel si, že sa mu „ušla len rana kameňom“. To ešte nevedel, ako veľmi sa mýlil.

Všetko bolo v poriadku

Zraneniu neprikladal väčšiu váhu. Išiel domov, ranu si ošetril ľadovým obkladom a s priateľmi pokračovali v zábave. Keďže počas celého večera nepil alkohol, chvíľu po incidente sadol do auta a odšoféroval 300 kilometrov domov.

Vrátil sa k bežnému životu, pričom dva dni po Novom roku nastúpil riadne na zmenu do práce. Po práci sa zastavil za kamarátmi a už tušil, že sa s ním niečo deje.

Čakal, koľko sa dalo

Aj napriek tomu, že sa večer predtým necítil dobre, ráno išiel bežne do práce. Pozoroval na sebe problémy so silou v jednej z rúk, preto navštívil lekára. V nemocnici nahlásil, že ho pár dní dozadu niekto trafil kameňom do hlavy. Po dôslednom vyšetrení mladíkovi urobili CT, ktoré ukázalo šokujúci nález.

Kameň to rozhodne nebol

To, čo lekári objavili, nečakali ani v tej najhoršej nočnej more. Mladíka nezasiahol kameň, ale náboj. A ten mu zostal rovno uväznený v hlave!

„Lekári a sestry, ktoré videli snímok, tomu nemohli uveriť,“ uviedla jeho matka. „Žiť štyri dni s guľkou v hlave a necítiť žiaden diskomfort je priam neuveriteľné. Môj syn sa druhýkrát narodil.“

Nakoniec všetko dobre dopadlo

Lekári chalana ihneď operovali a náboj chirurgicky odstránili. Našťastie, zasiahol okrajovú časť mozgu, vďaka čomu sa mu podarilo prežiť. Počas náročnej operácie bojovali lekári s rôznymi komplikáciami, no všetko dopadlo dobre a mladý muž sa úspešne zotavuje.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame