Nová výzva CHROMING skončila tragicky: Dievča sa nadýchalo chemikálií!

TikTokové trendy sú čoraz populárnejšie (Zdroj: Freepik/freepik)

#Írska študentka skončila nedávno v nemocnici, kde za záhadných okolností zomrela. Vyšetrovanie prípadu vedie k TikToku, kde sa údajne mala zapojiť do život ohrozujúcej výzvy s názvom „chroming“.  Je dobré myslieť na to, že nie každý trend sa oplatí skúšať. Neškodný beauty virál je fajn, no čo ak ide o smrteľnú výzvu? O čo v tejto challenge ide, a čo presne sa tejto slečne pravdepodobne stalo?

Úmyselné vdychovanie chemikálií

Podľa jednej z verzií od vyšetrovateľov sa mala len 14-ročná Sarah nadýchať toxických chemikálií z farieb. Spája sa to so spomínanou TikTok výzvou „chroming“, ktorá spočíva práve v tom. Podľa írskeho webu pripravila táto nebezpečná zábavka o život dosť veľké množstvo teenagerov.

Smrť dievčata otriasla celým svetom

Na smrť svojej študentky reagovala aj škola, ktorú Sarah navštevovala. „Ponuky na podporu sa hrnú veľmi rýchlo, a my si ich vážime. Naša škola zaviedla krízový plán. Sme v kontakte s psychológmi, spolupracujeme s pedagógmi a snažíme sa našim študentom poskytnúť v tejto chvíli čo najlepšiu pomoc a poradenstvo,“ vyhlásil pre spomínaný web riaditeľ školy.

Ako reagujú užívatelia TikToku?

Na TikToku sa vyformovala obrovská komunita, ktorá rodine zosnulého dievčaťa vyjadruje úprimnú sústrasť. Podľa slov hovorcu spoločnosti by mal byť takýto druh obsahu na TikToku zakázaný, a ak by sa aj nejaké videá našli, údajne sú ihneď odstraňované. Svojím užívateľom sa snažia poskytnúť ochranu a podporu komunity, spolupracujú s odborníkmi a pomáhajú tým, ktorí pomoc naozaj potrebujú.

Nejde o prvý nebezpečný trend!

TikTokové trendy sú čoraz populárnejšie. Virálne video, ktoré spôsobí davové šialenstvo, vznikne tag, a ľudia točia videá v snahe zvýšiť si sledovanosť. My ti ale s určitosťou hovoríme, že nie každé bláznovstvo stojí za to!

Spomeňme si len na pár bizarných výziev, ktoré mohli byť tiež nebezpečné, či dokonca smrteľné. Pamätáš si trendy ako cinnamon challenge, blackout challenge (ktorá si, mimochodom, tiež vyžiadala dosť ľudských obetí) či liatie horúceho vosku na tvár? Nie je bezpečné byť za každú cenu cool…

Mal by TikTok striktnejšie selektovať trendy?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame