Mladá tínedžerka chcela zapôsobiť, tak vyskúšala nebezpečnú TikTok výzvu: Teraz varuje všetkých!

Nebezpečná TikTok výzva.

Nebezpečná TikTok výzva. Zdroj: (Unsplash.com/Solen Feyissa)

#Malo ísť o nevinnú TikTok výzvu, ktorú chcela len 16-ročná Sarah Platt vyskúšať spolu so svojimi kamarátmi po hokejovom zápase. Detská hra sa však razom premenila na nebezpečný boj o život. Mladé dievča si totiž počas plnenia výzvy zlomila krk. Po dvoch rokoch od incidentu varuje ostatných. Následky mladíckej nerozvážnosti má, žiaľ, doteraz.

Len 16-ročná Sarah Platt z Banbury sa pred dvomi rokmi, spolu so svojimi kamarátmi, rozhodla, že vyskúša výzvu, ktorá v tom čase kolovala po internete. Išlo o výzvu „skull breaker“ ( v preklade „lámanie lebiek“), ktorá mladých vyzývala, aby vyskočili do vzduchu, zatiaľ čo im ich kamaráti podkopnú nohy tak, aby spadli na chrbát a nie na nohy.

Sarah sa spočiatku výzvy ani nechcela zúčastniť. Napokon však nátlaku podľahla. „Mysleli sme si, že natáčanie TikToku bude zábavné a vtipné. Ja som sa na tom nechcela podieľať, bála som sa, že sa zraním,“ prezradila Sarah pre ladbile.com.

Jej kamaráti sa šialenej výzvy zúčastnili a našťastie sa nikomu nič nestalo. Sarah, žiaľ, také šťastie nemala. Keď na ňu kamaráti naliehali, rozhodla sa, že výzvu vyskúša. Po páde však stratila cit v ľavej nohe. Okamžite ju previezli do nemocnice, kde zistili, že si mladé dievča svojim počinom zlomilo niekoľko kostí na krku a tiež stavce T5.

Sarah sa našťastie z vážnych zranení podarilo zotaviť a dnes, dva roky po incidente, môže opäť chodiť. Napriek tomu však neustále trpí vážnymi zdravotnými problémami. Podľa portálu ladible.com má syndróm posturálnej tachykardie. Podľa portálu lekar.sk ide o „abnormálny nárast srdcovej frekvencie po posadení alebo postavení. Zvyčajne spôsobuje závraty, mdloby a iné príznaky.“

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Debutový album Avril Lavigne Let Go oslávil 20 rokov: Speváčka sa pripomenula vtipným videom na TikToku

Teraz má Sarah už 18 rokov a rozhodla sa varovať všetkých mladých ľudí, ktorí rozmýšľajú, žeby sa takýchto výziev zúčastnili. „Chcem sa pokúsiť zvýšiť povedomie ľudí, aby to nerobili, pretože by to mohlo skončiť tak, že si niekto ublíži,“ priblížila Sarah. Podľa jej mami mali šťastie, že Sarah je ešte nažive a chodí. Napriek tomu sa musia vysporiadať so zdravotnými problémami, ktoré teraz mladé dievča sprevádzajú. Neskúšaj preto žiadne nebezpečné TikTok výzvy, ktoré by mohli akýmkoľvek spôsobom ohroziť tvoj život.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, ladbile.com, lekar.sk
Odporúčame