Crew Dragon je späť na Zemi: Pozri si prvé pristátie na vode za posledných 45 rokov

Crew Dragon je späť na Zemi.

Crew Dragon hlási úspešný návrat na Zem (Zdroj: youtube.com/ NASA Video)

#Len nedávno celý svet upieral zrak na posádku Crew Dragon, ktorá koncom mája cestovala na obežnú dráhu Zeme. Spoločnosť SpaceX, ktorá sa tradične spája s Elonom Muskom, sa tak stala prvou súkromnou spoločnosťou, ktorá vyslala astronautov do vesmíru. Teraz prekonali ďalší míľnik – stali sa aj prvou súkromnou spoločnosťou, ktorá astronautov bezpečne dopravila späť na Zem.


Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ


Astronauti sa vrátili na Zem po približne 64 dňoch. Kapsula bezpečne pristála v Mexickom zálive a spoločnosti SpaceX sa tak podarilo zrealizovať prvé pristátie na vode za posledných 45 rokov. Posledné takéto pristátie si môžu ľudia pamätať z roku 1975. Crew Dragon zavesený pod štyrmi obrovskými oranžovo-bielymi padákmi pristál blízko mesta Pensacola na Floride v pokojnom tempe 15 míľ za hodinu.


Nespí, neštudoval a šéfuje najvplyvnejším firmám sveta: Vitajte vo svete Elona Muska


Kapsula bola následne naložená na loď spoločnosti SpaceX, kde už na astronautov Roberta L. Behnkena a Douglasa G. Hurleya čakal tím, ktorý zabezpečil ich ďalší bezpečný návrat na pevninu. Práve od tohto pristátia si mnohí ľudia sľubujú rozmach cestovania do vesmíru.

Myslíš, že sa bude v budúcnosti cestovať do vesmíru častejšie?

Zdroj: hashtag.sk, nytimes.com
Odporúčame